22:26, 12 Жовтня 2020

Виконавча влада Волині закликає не проводити масових заходів

Сьогодні у форматі відеоконференції  відбулося чергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у заході взяв перший заступник  голови обласної ради Юрій Поліщук.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Комісія затвердила нове зонування епідемічної небезпеки, що діє  з сьогоднішнього дня  та відповідні протиепідемічні заходи.

Нагадаємо, на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 9 жовтня, було затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Зокрема, на Волині “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 встановлено у містах Луцьк, Володимир-Волинський, Ковель, Нововолинськ та у Володимир-Волинському, Ківерцівському, Луцькому, Рожищенському, Турійському районах. Порівняно з минулим тижнем,  додалися  Ковель і Рожищенський район.

“Жовтий” рівень встановлено у Горохівському, Іваничівському, Камінь-Каширському, Ковельському, Локачинському, Любешівському, Любомльському, Маневицькому, Ратнівському, Шацькому районах. І лише Старовижівський район має “зелений” рівень епідемічної небезпеки.

Головний державний санітарний лікар області Наталія Янко інформує, що станом на 12 жовтня в області зареєстрували 9791 випадків COVID-19, які підтвердили лабораторно методом ПЛР, з них 579 у дітей та 1056 у медичних працівників. Одужало 5850 осіб, з них 374 дитини та 719 медичних працівників. 201 випадок хвороби завершився летально (в тому числі померло 5 медиків).

«Викликає тривогу той факт, що більшає випадків захворювань серед населення працездатного віку», – додала пані Янко.

Крім того, вона зауважила, що  у жовтні більше фіксують важких форм захворюваності на коронавірусну хворобу. 50 % пацієнтів з пневмонією потребують госпіталізації.

Всього по області методом ПЛР на виявлення вірусу COVID-19 всього обстежили 57450 осіб. Методом  ІФА на COVID-19  провели 62371 обстеження.

За інформацією Волинського лабораторного центру всього з початку нового навчального року станом на 12.10.2020 року випадки захворювань реєструвались у 159 закладах загальної середньої освіти, захворіло 280 осіб  з числа персоналу шкіл та 103 учні.

Наразі продовжують хворіти 125 працівників шкіл та 52 школярі  із  86 закладів освіти.

За  останню добу зареєстрували 6 випадків захворювань серед персоналу шкіл та  6 – серед учнів.

Випадки захворювань зареєстровані у всіх районах області, захворюваність носить спорадичний характер.  Найбільша кількість випадків захворювань реєструється серед учнів у містах Луцьк (захворіло всього 46 школярів), Володимир-Волинський (14),  Нововолинськ (12).

Серед персоналу найбільше випадків спостерігається у містах Нововолинську (64),  Луцьку (48),  Володимир-Волинському (33),  Ківерцівському (19)  та  Любешівському (19) районах.

На самоізоляції перебувають  понад 6 300  учнів та  понад 600 осіб з числа персоналу.

Керівник управління охорони здоров’я ОДА, депутат облради Людмила Тимощук, що ситуація з наданням медичної допомоги хворим на коронавірус напружена, але адекватна. Всі 18 закладів області, визначених для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19 за договором з НСЗУ, готові до надання необхідної допомоги. Наразі на лікарняних ліжках перебуває 570 пацієнтів. 382 лікарняних ліжка обладнані системами постачання кисню. Зараз на таких ліжках перебуває 173 пацієнти.

Голова ОДА Юрій Погуляйко додав, що в області очікується 21 мільйон гривень  державних коштів на забезпечення киснем ліжок, які розташовані в лікарнях, виділених для лікування хворих на коронавірус.

Також в обласному центрі розгорнуть ще один інфекційний госпіталь на 250 місць для лікування хворих на COVID-19. Він працюватиме в Луцькому пологовому будинку.

Головний санітарний лікар області Наталія Янко повідомила, що в області спостерігається ріст сезонних захворювань на ГРВІ та грип, хоча епідемії поки немає.  За даними ВООЗ в цьому році очікується  чотири штами грипу:  А (H1N1), А (H3N2),   В/Washington та B/Phuket.

Виконавча влада області закликає волинян дотримуватися карантинних правил, а органи місцевого самоврядування  не проводити масових заходів.  Також звертаються до усіх релігійних конфесій з проханням  дотримуватися жорстких карантинних норм та не допускати скупчення людей.  Крім цього,  в області розважальні та харчові заклади  мають право працювати лише з 07:00 до 22:00.

Школярі вирушають на канікули з 15 до 30 жовтня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: