19:15, 29 Червня 2020

Вибори у Польщі: Дуда набрав більше голосів, ніж показували екзит-поли

Державна виборча комісія Польщі опрацювала вже 99,78 % протоколів з дільниць, за результатами яких підтримка чинного президента Анджея Дуди є вищою, ніж це показали дані недільних екзит-полів після закриття виборчих дільниць.

Про дані підрахунку голосів поінформували у понеділок члени Держвиборчкому Польщі під час прес-конференції, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

Згідно з оприлюдненими даними, за президента Дуду, який бореться за переобрання на другу каденцію, проголосували понад 43,6 % виборців, за його основного опонента, кандидата від Громадянської коаліції Рафала Тшасковського – понад 30,3 %.

Водночас, за незалежного кандидата Шимона Головню проголосували понад 13,8 % виборців, за кандидата націоналістичної “Конфедерації” Кшиштофа Босака – понад 6,6 %, кандидата Польської селянської партії Владислава Косіняка-Камиша – понад 2,3 %, представника лівих Роберта Бєдроня – понад 2,2 %.

Як зауважив голова Держвиборчкому Польщі Сильвестр Марціняк, явка на виборах є однією з найвищих в історії президентських виборів – 64,4 %.

Як повідомлялося, за даними екзил-полу центру Ipsos, оприлюдненого в неділю ввечері після закриття дільниць, за Анджея Дуду проголосували 41,8 %, а за Рафала Тшасковського – 30,4 %.

Другий тур президентських виборів, в якому за перемогу поборються Дуда і Тшасковський, відбудеться 12 липня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: