16:08, 31 Жовтня 2021

Вибори у Грузії: перемогла правляча партія, рух Саакашвілі виграв лише в одному муніципалітеті

У другому турі місцевих виборів у Грузії кандидати правлячої партії “Грузинська мрія” перемогли у п’яти самоврядних містах, а також у 14 самоврядних громадах.

Про це свідчить результати підрахунку голосів ЦВК Грузії, — повідомляє “Європейська правда”.

У столиці Тбілісі у другому переміг кандидат від “Грузинської мрії” Каха Каладзе, який набрав 55,6 % голосів. Кандидат від опозиційної партії “Єдиний національний рух” (ЄНД) Ніканор Мелія набрав 43,39 % голосів.

Кандидати від “Грузинської мрії” також перемогли на виборах мерів Зугдіді, Кутаїсі, Батумі, Поті та Руставі. Як відомо, саме в Руставі перебуває під вартою колишній президент Міхеїл Саакашвілі.

Кандидат від національного руху переміг лише у Цаленджихському муніципалітеті на заході Грузії, втім ЄНД програла у столиці цього муніципалітету.

Явка у другому турі виборів становила 49,9 %. Для порівняння перший тур муніципальних виборів пройшов при явці 51,92 %.

За результатами голосування першого туру 2 жовтня правляча партія перемогла рух Саакашвілі, набравши понад 46 % голосів.

Однак опозиції вдалося показати кращий результат у трьох з п’яти найбільших містах країни: Батумі, Кутаїсі та Зугдіді.

Ці вибори розглядаються як референдум про довіру до правлячої партії “Грузинська мрія” та відбуваються на тлі прибуття колишнього президента і громадянина України Міхеїла Саакашвілі та його затримання і ув’язнення.

Ув’язнений після прибуття у Грузію Саакашвілі оголосив голодування, але в Грузії кажуть, що ніколи його не помилують.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: