15:53, 26 Жовтня 2022

Вибіркове відшкодування: чому миколаївському агроекспортеру ГК «Прометей» не повертають борг з ПДВ

З січня 2022 року зерноторгова група компаній «Прометей» не отримала жодної гривні податкового відшкодування. При цьому, фактично, процедура відшкодування ПДВ була відновлена в червні поточного року. Однак, як повідомляли і в самій податковій, так і за словами представників бізнесу, паралельно розпочали ретельні перевірки.

Неформально, мета цих ревізій полягає в затягуванні відшкодування, оскільки частина підприємств не отримала виплати за січень і не має інформації, коли цей процес де факто буде запущений.

Однією з таких компаній став «Прометей», який заявляє про відсутність фіскальних компенсацій на суму 112 млн. грн.

У зв’язку з нестабільною ситуацією у Миколаєві всі дані про виплати ПДВ експортеру перебувають в юрисдикції податкової Волинської області, яка, як припускають у ГК «Прометей», не демонструє зацікавлення у вирішенні питання щодо відшкодування ПДВ Групі «Прометей».

При цьому варто зазначити, що компанія є однією з небагатьох, яка не закрила ту частину свого бізнесу, яка розташована в Миколаївському регіоні і перебуває в безпосередній близькості до лінії фронту. Водночас, усі великі платники податків у Миколаєві вже зупинилися чи закрилися. У компанії припускають, що, можливо, це і є причиною, адже негласно претенденти на відшкодування діляться на категорії, і «прифронтові» компанії, явно, не є фаворитами для фіскальних органів.

«У цій ситуації незрозумілим є ще той факт, що повернення вже отримує бізнес, втрати якого не можна порівняти з «військовими» витратами гравців ринку агроекспорту, стратегічного напряму для економіки України. Зокрема про отримання виплат відшкодування заявляють члени Української асоціації меблярів. А більшість аграріїв, які й так перебувають на межі рентабельності, все ще чекають на свою чергу для отримання боргів з ПДВ від податкової. Тому тут питання фактичного повернення відшкодування не просто позитивна подія, це необхідна умова виживання аграрія на ринку.

Звичайно, зараз пріоритетом для країни є фінансування оборони та безпеки, проте вибіркове відшкодування ПДВ – це перехід економіки в ручний режим і чи не залишає влада такою практикою лише одну альтернативу агробізнесу – перехід у тінь?», – зауважують у ГК «Прометей».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: