17:25, 05 листопада 2021

Вуличних котів хочуть визнати частиною екосистеми Володимира-Волинського

Одним із незмінних атрибутів міського життя, на які ми традиційно не звертаємо увагу, але поряд із якими живемо, є безпритульні коти. Як і в будь-яких безхатченків, у них досить нелегка доля. Холод, голод та людська жорстокість – одвічні супутники чотирилапих, які опиняються на вулиці. І хоча добрих людей, як прийнято вважати, більше за поганих,  а останніх від свавільного ставлення до братів наших менших застерігає і новий кримінальний закон, цього все ж недостатньо.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

У багатьох європейських країнах практика визнання котів частиною екосистеми міста стала оптимальним рішенням проблеми. Жителів переконують: недомашні улюбленці корисні, адже проводять дератизацію – скорочення популяції шкідливих та небезпечних гризунів. Отже, їх необхідно берегти, а кількість контролювати виключно гуманними методами.

У Володимирі-Волинському за останні роки відбулися позитивні зміни у напрямку регулювання чисельності безпритульних тварин, однак повністю проблему не розв’язали. Впродовж 2020-2021 років з міського бюджету виділили 130 753,00 гривень, з яких відповідно до договору КП «Ласка»  використало 119 119,0 гривень на відлов та стерилізацію 98 безпритульних тварин. Окрім цього, силами зооволонтерів за благодійні кошти провели стерилізацію орієнтовно 320 тварин.

Із настанням холодів зоозахисники б’ють на сполох – більшість багатоквартирних будинків ізолюють підвальні приміщення та горища від проникнення не лише холодного повітря, а й котів. А у зимовий період ці приміщення найчастіше стають прихистком для хвостатих безхатченків.

Варто зазначити, що самовільна перебудова (у тому числі, замурування) горішніх, підвальних приміщень та продухів може завдавати шкоди вентиляційній системі багатоповерхівок. А от чотирилапі, які в них проживають, – значно безпечніші, ніж прийнято вважати. Належні санітарні умови (чисті, сухі підвали, наприклад), стерилізація та збалансоване харчування – і ризик того, що коти переноситимуть збудників хвороб, мінімальний.

Аби розв’язати цю проблему, місцеві зооволонтери подали петицію про визнання вуличних котів частиною екосистеми міста Володимира-Волинського, за яку віддали свої голоси 158 жителів. Петицію розглянула та підтримала постійна комісія міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності, захисту прав людини, законності, правопорядку та протидії корупції. Наразі уже розробили Правила поводження з домашніми собаками та котами у громаді, а також у процесі розробка Програми захисту безпритульних тварин.

Виконавчий комітет Володимир-Волинської міської ради звертається до жителів громади з проханням не бути байдужими та внести вклад у поліпшення ситуації з безпритульними тваринами, стерилізуючи своїх домашніх улюбленців, аби їхнє потомство не поповнювало ряди безхатченків. Також не забувайте, що коти, хоч і гуляють самі по собі, усе ж потребують нашої підтримки й турботи. І те, що деякі з них живуть на вулиці, зовсім не значить, що ставитися до котів можна із жорстокістю. А чи не найбільша жорстокість у такому випадку – байдужість. Пам’ятайте, місто – це наш спільний дім, мешкати в якому має бути безпечно і комфортно усім.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: