08:21, 30 Грудня 2018

Вулкан, що спричинив цунамі в Індонезії, після виверження зменшився втричі

Індонезійський вулкан Анак-Кракатау після серії потужних вивержень минулого тижня втратив дві третини своєї висоти та три чверті свого об’єму.

Про це повідомляє “DW” з посиланням на центр вулканології Індонезії, – пише “Укрінформ”.

“За оцінкою вчених, висота вулкана після вивержень наразі становить 110 метрів над рівнем моря. До цього висота Анак-Кракатау становила 338 метрів”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що вулкан також утратив 150-180 мільйонів кубічних метрів свого об’єму, який зараз становить від 40 до 70 мільйонів кубічних метрів.

Як повідомлялося, серія вивержень вулкана Анак-Кракатау у Зондській протоці, що розділяє індонезійські острови Ява і Суматра, призвела до руйнівного цунамі 22 грудня, жертвами якого стало понад 420 осіб. Найбільше від природного лиха постраждали жителі округу Пандегланг. Десятки тисяч осіб були змушені покинути домівки після природної катастрофи.

Вулкан Анак-Кракатау виріс з дна моря поряд з іншим великим вулканом Кракатау після його виверження у 1883 році. Вище рівня моря вулкан виріс у 1929 році і з того часу невпинно зростав. У вересні 2018 року його висота становила 338 метрів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: