14:48, 12 Жовтня 2020

Врятуй пологовий: персонал медичного закладу у Луцьку повстав проти ідеї створити на його базі інфекційний шпиталь

Абсурдним і вкрай непрофесійним назвали рішення про створення інфекційного шпиталю для пацієнтів з COVID-19 в центрі міста на базі пологового будинку.

Колективне звернення персоналу оприлюднили на сторінці Луцького клінічного пологового будинку у «Фейсбук».

«Країна і влада, що знищує пологові будинки, немає майбутнього!

Ми завжди були аполітичними і не рекламували ніякі політичні сили, адже вважаємо, що там де втручаються політики – медицина закінчується!

Цій події передувала серія замовних негативних статей у ЗМІ стосовно ЛКПБ, ще з початку 2020 року.

Ви можливо вже читали, що у суботу 10.10.2020 на територію Пологового будинку приїхали фури з ліжками, з’явилися представники влади і поставили нас перед фактом, що тут буде інфекційний шпиталь для COVID хворих без згоди на те жителів міста і колективу закладу!

Вперше за багато часу, коли жителі не лише міста Луцька змогли отримувати безплатну допомогу і пологах, безплатні гінекологічні операції, безплатні аналізи та харчування; що далося нам вкрай важкою і сумлінною працею, влада хоче під виглядом перепрофілювання нашого закладу зупинити надання нами висококваліфікованої акушерської допомоги всім охочим!

Колектив установи стурбований тим, що місто втратить установу з великою історією, де зародилося акушерство та УЗД на Волині, де народилося не одне покоління відомих людей, де щороку народжується близько 2000 малюків, який складає потужну конкуренцію не лише перинатальному центру, а й іншим пологовим будинкам України, в якому є все сучасне обладнання та апаратура і колектив може надати будь-яку акушерсько-гінекологічну допомогу.

Є велика кількість жінок, які хочуть народжувати лише в нашому пологовому будинку, які довіряють нашому персоналу свої життя і життя своїх майбутніх дітей.

Ми одні з перших, хто не відмовляв COVID-хворим вагітним, хто з самого початку надавав і надає їм допомогу, наражаючи себе на небезпеку і фактично єдині в області, хто має досвід ведення вагітних з COVID інфекцією.

Ми знаємо ситуацію з COVID-19 в регіоні і вважаємо абсурдним і вкрай непрофесійним рішення про створення інфекційного шпиталю в центрі міста, в житловому районі ще й на базі пологового будинку, де на території гуляють молоді мами з колясками, що суперечить всім нормам епідеміології та інфекційного контролю, коли є установи більш пристосовані для того (і пустують) з лікарями відповідних спеціальностей!

У всіх обласних центрах існує по два пологових чи пологовий і перинатальний, якраз для випадку спалаху інфекції, що є епідеміологічною нормою, крім того функціональні призначення пологового і перинатального абсолютно різні і лише у нашому місті хочуть зробити з пологового інфекційну лікарню.

У випадку надзвичайного стану ми звичайно будемо надавати допомогу усім.

У цих діях вбачаємо непрофесіоналізм, упереджене ставлення та бажання знищити перспективну і передову установу в Україні, де жінки отримують безплатну допомогу.

У цей складний час ми будемо вдячні за будь-яку допомогу вагітним, нашим породіллями, громадським об’єднанням, всім хто має активну громадську позицію, кому не байдужа доля нашого міста!

А також ініціюємо ряд зустрічей, звернень та протестів в подальшому, тому Ваша підтримка буде дуже важлива!!!

На цей момент пологовий функціонує в звичному режимі – ми продовжуємо вести партнерські пологи, приймати жінок з гінекологічною патологією, проводити обстеження, надавати допомогу COVID вагітним, від яких усі відхрестилися!

Не ставте хрест на медицині, вона і так його несе!»,  – йдеться у зверненні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: