23:26, 30 Червня 2019

Впродовж червня Волинь відвідали четверо національних політиків. ФОТО

Впродовж червня Волинь відвідали четверо національних політиків.

Про це інформує Громадянська мережа «ОПОРА».

У червні у Волинській області побували лідер партії «Сила людей» Олександр Солонтай, віце-прем’єр-мінстр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко та спікер парламенту Андрій Парубій.  Повідомлення про візити перших двох політиків не містили чіткої «прив’язки» до виборів чи партійної приналежності, а троє інших приїжджали на Волинь, аби представити команди партій.

18 червня Луцьк відвідав лідер партії «Сила Людей» Олександр Солонтай, який прочитав відкриту лекцію у розважальному центрі «Промінь». В анонсах заходу Олександра Солонтая позначали як політичного експерта. Зауважимо, що захід відбувся у рамках «Школи свідомого громадянина», яку організовує Громадянський Рух «Свідомі», представник якого Тарас Шкітер балотується у нардепи по 22 округу.

Солонтай розповів, як став політичним експертом, про «ротацію олігархів» тощо. Також він розмірковував щодо майбутнього складу Верховної Ради та «проросійського реваншу», про які запитала ведуча заходу.

«Наприклад, Бойко, який є політичним лицем Медведчука, в парламенті очолював фракцію, є нардепом, має там багато нардепів. І ти кажеш – о, катастрофа, їх виберуть у Верховну Раду. Та, на хвилиночку, він вже там… У Медведчука буде більше людей. Йому вдасться, як і на минулих виборах, заручитися підтримкою найбільшої фракції у парламенті, «Блоку Петра Порошенка», організувати собі ще одну енергетичну схему, їздити по вечорах на «стрілку» із президентом і «перетирати» про все, що потрібно для бізнесу і політики. Тобто Зеленський і Медведчук будуть такі самі близькі, як Медведчук був з Порошенком. І Зеленський так само Медведчука відправить у контактну групу від України. Якщо це станеться, значить, нічого не змінилося. Але я думаю, що рівень взаємозв’язку і впливу президента з Медведчуком може бути навіть меншим, ніж був. Тому мені здається, коли говоримо про реванш, треба визначити категоріальний – кого над чим і для чого. Якщо ми говоримо концептуально, то кількість громадян в Україні, які вважають помилкою незалежність, європейський вибір, а що треба вертатися до «братів в Кремлі», щодня зменшується», — розповів він.

Також він згадував про збір коштів для своєї партії для внеску під час реєстрації. Зокрема, Солонтай зауважував, що не впевнений, чи необхідну кількість коштів встигнуть зібрати.

Наприкінці зустрічі присутні із залу ставили питання. Відповідаючи на одне із них, Солонтай зокрема розповідав, як партія повертала державі кошти, щодо яких не змогли виявити, хто їх перерахував.

Нагадаємо, що виборчий список політичної партії «Сила людей», до якого включений і Олександра Солонтая під № 1 ЦВК зареєструвала відповідно до постанови № 1234 від 24 червня 2019 року.

20 червня до Луцька із візитом завітав лідер політичної партії «Голос» Святослав Вакарчук. ЦВК зареєструвала виборчий список політичної партії на чолі із Святославом Вакарчуком 19 червня 2019 року відповідно до постанови № 1082. У програмі було два заходи – зустріч із командою у розважальному центрі «Промінь» та концерт гурту «Океан Ельзи» на території іподрому. У ході зустрічі у «Промені» представили частину команди Вакарчука та поспілкувалися із її лідером, який також відповів на питання присутніх.

«Такого списку, як у партії «Голос» ви ніде не знайдете. Це говорю не тільки я, це говорять експерти. Притаманний мені в музиці і попередній кар’єрі перфекціонізм в якомусь сенсі перенесений і в політику… Для нас це дуже серйозно – над кожною людиною, над кожним пунктом програми, над кожною дією працює дуже велика кількість людей. Ці  люди працюють на результат, щоб ви нам довірили, а ми потім показали, що ми можемо зробити в парламенті», — розповідав лідер партії.

Після того, як команда прибула на іподром, та до початку концерту теж відбулося коротке їх представлення. Дехто із  членів команди закликав прийти на вибори 21 липня.

Разом з тим, як повідомляє «ОПОРА»,  у день візиту «Голосу» до Луцька, у місті поширювали друковані агітматеріал без вихідних даних.

21 червня у Володимирі-Волинському та Луцьку побувала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка водночас є № 10 у списку партії «Європейська Солідарність». Зауважимо, що напередодні візит посадовиці не анонсували. Між тим, вона побувала у розташуванні військової частини,  яка базується у Володимирі-Волинському та поспілкувалася із представниками 14 ОМБР.

Окрім того, у Луцьку відбувся брифінг «Євроінтеграція – сила можливостей».

Також 27 червня на Волині побував експрезидент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він побував у містах Ківерці, (округ № 23)  Горохів (округ № 20) та Луцьк (округ № 22),  а також у селі Жидичин. У селі він відвідав Жидичинський Свято-Миколаївський монастир, а у Підгайцівському інклюзивно-ресурсному  центрі побувала його дружина Марина Порошенко. Натомість у містах Порошенко презентував команду та знайомив публіку із «місцевим» кандидатом, а опісля виступали й решта представників команди. На цих зустрічах побували й представники «ОПОРИ».

У Горохові на зустрічі із Порошенком були присутні заступник голови Волинської ОДА Денис П’ятигорець (№ 28 у списку партії), командувач десантно-штурмових військ Михайло Забродський (№ 4 у списку партії), заступниця міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко (№ 24 у списку партії), блогер Андрій Карпов (Полтава) (№ 31 у списку партії) та власне кандидат від партії по округу Іван Мирка. Також на зустрічі була присутня голова Горохівської РДА Юлія Гринчук.

У Ківерцях, окрім вище вказаних політиків, також був присутній кандидат від партії по округу № 23 Юрій Сковорода. Зустріч також відвідали голова РДА Валерій Ткачук та Ківерцівський міський голова Володимир Жгутов.

У Луцьку до команди Порошенка приєдналася його родина, спікер ВР Андрій Парубій (№ 2 у списку партії), а також кандидат по округу № 22 Юрій Моклиця, кандидат по округу № 19 Сергій Григоренко та кандидат по округу № 21 Сергій Кошарук. Також тут перед зустріччю із кандидатами виступили репер ХАС та гурт «Kozak System», а ведучим зустрічі виступив Тимур Мірошниченко.

У промові Петро Порошенко наголосив на необхідності не допустити проросійських реваншистів до влади, критикував чинну владу та розповідав про деякі свої здобутки на посаді президента.

«Сьогодні, на жаль, більшість політиків недооцінюють загрозу реваншу. Цю загрозу дуже добре усвідомлює лише наша команда – команда «Європейської Солідарності». Ми будемо рішуче захищати наші цінності, армію, мову , віру, незалежність демократію – для цього ми маємо силу і досвід. У нас є можливості їх зупинити. Єдине прохання – нас повинно бути більше у Верховній Раді. Я тут для того,  щоб подякувати кожному з вас за 4,5 млн голосів, які були віддані за мене 21 квітня. Дякую вам! Я тут  для того, щоб подякувати за 3 млн голосів, які були віддані за нас в першому турі. Велика кількість і велика частина цих голосів була віддана тут, на Волині, в Луцьку. Моє прохання – обов’язково ми з вами маємо зустрітися на виборчих дільницях 21 липня», — мовив політик. Він закликав приводити на дільниці родичі та друзів, аби це стало запорукою руху України в Європу.

Зауважимо, що у ході візиту політики неодноразово торкалися теми релігії. Зокрема, Порошенко нагадав про важливість Томосу та про намагання його «скасувати», розповів про відвідини монастиря в Жидичині, «хвалив» Волинь та митрополита Луцького та Волинського Михаїла за найбільшу в Україні кількість парафій, які перейшли в ПЦУ – 108. Також теми релігії у своєму виступі торкнувся й Андрій Парубій, який розповів про церковну нагороду, а  також прибув на зустріч у супроводі владики.

Також під час зустрічі  виступили усі член команди та кандидат від партії по округу № 22 Юрій Моклиця. Опісля також представили інших кандидатів з Волині.

Нагадаємо, що виборчий список кандидатів політичної партії «Європейська Солідарність» зареєстрували згідно з постановою ЦВК № 1212 від 24 червня 2019 року.

Також нагадаємо, відповідно до частини 1 статті 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація — це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб’єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Відповідно до частини 1 статті 70, партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.

Разом з тим, нагадаємо, що у статті 35 Конституції України йдеться про те, що Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави. У статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» також підкреслюється: Церква (релігійні організації) відокремлені від держави. У цій же статті Закону чітко зазначається: «Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: