20:38, 17 Січня 2019

Вперше в історії Волині одразу 80 випускникам Луцького НТУ присвоїли офіцерські звання

Історична подія відбулася 17 січня 2019 року у Луцькому національному технічному університеті. Саме цього дня вперше в історії Волині, згідно з одним наказом Міністерства оборони України, одразу 80 випускникам кафедри військової підготовки було присвоєно звання «Молодший лейтенант запасу» та вручено офіцерські погони.

Про це повідомили у виші.

Урочистості розпочалися із спільного виконання Державного Гімну України та перегляду відеоролика, в якому йшлося про навчання курсантів на військовій кафедрі, заняття на полігоні та урочисту присягу, яку вони складали уже в ролі випускників.

Згодом із вітальним словом виступив ректор Луцького НТУ Петро Савчук, який побажав випускникам реалізації та виконання їхніх офіцерських обов’язків у мирних умовах.

«Для мене велика честь сьогодні долучитися до важливої події не лише для нашого університету, але й для області і для України. Ми разом зробили важливу роботу і нині підтверджуємо ті зусилля, які прикладалися, ту нелегку працю у вигляді обов’язкових військових атрибутів – погонів, які ви, шановні випускники, отримаєте. Я мав дві мрії у своєму житті, які були нереалізовані. Перша – я хотів стати військовим, бо відчуваю, що дотичний до військової підготовки, особливо зараз, перебуваючи на посаді ректора. Друге – йде війна і ми всі з вами відчуваємо відповідальність. Моя мрія була своїми діями показати, що ми реально щось робимо для підсилення обороноздатності країни. І вона здійснилася, бо ви, випускники, це та сила і потенціал, локомотив, який реально буде підсилювати нашу обороноздатність, показувати, що ми конкурентні, небезпечні для ворогів, які зазіхають на нашу цілісність, намагаються нам зіпсувати життя і відбирають життя у нашої молоді. Тому я дякую вам, випускники, дякую колективу університету та військової кафедри, які безпосередньо займалися навчально-виховним процесом, практичною і теоретичною підготовкою. Дякую Волинській ОДА і обласній раді, що вони не були байдужими і долучилися до фінансування певного етапу створення кафедри. Спільними зусиллями ми багато зробили, і я впевнений, що зробимо ще більше, бо ми побачили наскільки це потрібно, я відчуваю, що ми можемо пишатися вами, офіцери, і тим, що ви робите. Хочу побажати професійної реалізації, особливо тим, хто виконуватиме нелегку місію офіцерів, а також мирного неба, і щоб ми найближчим часом здобули перемогу», — наголосив Петро Савчук.

Своєю чергою, в. о. завідувача кафедри військової підготовки Луцького НТУ, підполковник Дмитро Грисюк озвучив витяг з наказу Міністра оборони України по особовому складу від 22 грудня 2018 року №844. Відповідно до якого, особам, які мають освітній ступінь вищої освіти не нижче «Бакалавра», пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, склали встановлені іспити та атестовані до офіцерського складу на кафедрі військової підготовки Луцького НТУ, присвоєно первинне військове звання «Молодший лейтенант запасу».

На жаль, бути присутніми на урочистостях вдалося не усім випускникам кафедри, адже вони виявили бажання служити вже і на цей час проходять службу у різних частинах, деякі з яких дислокуються у зоні бойових дій. Проте усі із випускників отримають свої звання на урочистих зборах в тих військових частинах, в яких вони проходять службу.

Крім того, урочистості відвідав заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, який зазначив, що випускники військової кафедри, які нині стали офіцерами, гідні шани, адже вони зробили важливий вибір у житті, який гарантуватиме мир в Україні:

«Панове офіцери, дозвольте привітати вас від імені обласної державної адміністрації та від імені усіх, хто розуміє, що таке військова служба та наскільки вона важлива для нас. Хочеш миру – готуйся до війни…Чим більше ми будемо готові до військових дій, тим більше ми будемо гарантувати мир і ворог, який хоче зазіхнути на нашу незалежність та суверенітет, задумається чи варто йому це робити. Молоді хлопці та дівчата, ви присягнули на вірність Україні і ваш вибір дорогого вартує. З шаною та повагою дивлюся на вас і розумію, що ми, українці – горда нація і самі в своєму домі будемо наводити лад».

Приєднався до вітальних слів заступник обласного військового комісара Павло Свадовський, який не дав розслабитися випускникам, одразу зауваживши, що війська чекають новоспечених молодших лейтенантів. Водночас, він запевнив, що комісаріат надасть усю необхідну для офіцерів запасу допомогу, незалежно від того, чи проходитимуть вони службу у ЗСУ чи інших силових структурах.

«Я щиро вас вітаю, бажаю, щоб усе те, що ви запланували – вдалося. Крім того, хочу привітати Луцький НТУ із перший випуском та побажати тільки процвітання, щоб військова кафедра ще більш впевнено ставала на ноги, розвивала навчально-матеріальну базу, підвищувала рівень і викладацького складу, і випускників, щоб слава про них гриміла не тільки у ЗСУ, але й ширилася усією Україною», — додав Павло Садовський.

Заступник командира 14-ї ОМБр з морально-психологічного забезпечення підполковник Володимир Демидюк передав вітання від командування та усього особового складу бригади: «Бажаємо вам міцного здоров’я, благополуччя, мирного неба, здійснення усіх ваших задумів та планів. Пам’ятайте, що двері нашої військової частини завжди відкриті для вас».

Із особливими словами до своїх підопічних звернувся в.о. завідувача кафедри військової підготовки Луцького НТУ підполковник Дмитро Грисюк:

«Кожна людина з моменту свого народження обирає шлях, яким їй іти. Ця дорога різна, але коли ми піднімаємося вгору, вона сповнена перешкод, терен і неможливо піднятися на неї, не набивши мозолі і не натерши руки. Піднявшись на гору, постає питання, що робити далі і куди йти… Я бажаю вам, випускники, завжди мати ціль, а досягнувши її, рухатися до іншої, знаходити нові завдання, вибудовувати інші стратегічні плани. Сьогодні, підводячи певний підсумок, ви пожинаєте попередні плоди своєї праці, але розумійте, що це тільки частина вашого шляху, тому ставте нові завдання, будуйте нову мету і йдіть до неї. Чи це буде шлях у ЗСУ, інших силових відомствах чи цивільні професії… головне ніколи не зупиняйтеся на досягнутому і нехай вам щастить».

Вітальне слово для колег та подяку викладацькому складу виголосила випускниця військової кафедри Ірина Вірста:

«Хочу привітати нас усіх з отриманням довгоочікуваного звання та подякувати нашим старшим офіцерам. Вони відкрили для нас нове і дали можливості бути кращими, ніж раніше. Я вважаю, найкращою подякою, яку ми можемо виразити нашим офіцерам – це пройти наш шлях гідно. Я бажаю кожному з нас досягнути своїх мрій та цілей».

Насамкінець із вітальним словом виступив основоположник кафедри військової підготовки Луцького НТУ підполковник Павло Турсумуратов:

«Ось і промайнули два роки навчання. Передусім хочу подякувати Савчуку Петру Петровичу, бо з його легкої руки і під його керівництвом формувалася наша кафедра, подякувати Волинській ОДА та обласній раді. Хочу усім молодим офіцерам побажати щасливої служби, незалежно від структури, де ви будете, бажаю вам кар’єрного зростання і вчасного отримання чергових військових звань. Дякую за те, що були з нами ці два роки, давали нам можливість вас навчати і ви це сприймали».

Нагадаємо, 28 липня 2018 року вперше в історії Луцького національного технічного університету відбувся випуск курсантів військової кафедри. Тоді ж сміливі юнаки та юнки, які обрали військовий життєвий шлях, постали у строю, аби урочисто присягнути на вірність народові України.

Два роки тривало навчання курсантів на військовій кафедрі, під час якого молодь опановувала три спеціальності: «Бойове застосування механізованих підрозділів, частин і з’єднань», «Бойове застосування з’єднань, військових частин і підрозділів наземної артилерії» та «Психологія». Крім того, після першого курсу студенти доводили свою вправність під час комплексних практичних занять на полігоні, а після другого — були призвані через районні і міські військові комісаріати на 30-денний навчальний збір.

Це перший випуск курсантів військової кафедри на теренах Волині, адже саме Луцькому НТУ у 2016 році випала почесна місія навчати майбутніх військовослужбовців.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: