20:28, 25 Квітня 2022

Ворог атакує залізницю, щоб зруйнувати шляхи постачання військової допомоги

російські війська намагаються зруйнувати шляхи постачання військово-технічної допомоги від держав-партнерів.

Про це Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє у «Фейсбук».

За оперативною інформацією, станом на 18:00 25 квітня, противник і надалі здійснює наступальні дії у Східній операційній зоні з метою розгрому угруповання Об’єднаних сил, встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утримання сухопутного шляху з тимчасово окупованим Кримом.

«Російські війська завдають ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури, зокрема із залученням стратегічних бомбардувальників, кораблів та підводних човнів. Намагаються зруйнувати шляхи постачання військово-технічної допомоги від держав-партнерів. Для цього концентрують удари по залізничних вузлах», – йдеться в повідомленні.

Також противник продовжує нарощувати систему протиповітряної оборони дальньої дії за рахунок переміщення з території російської федерації додаткових зенітних ракетних комплексів, намагається створити запаси боєприпасів, матеріально-технічних засобів та спеціальної інженерної техніки.

Російське командування не припиняє пошук шляхів поповнення втрат особового складу в підрозділах, що беруть безпосередню участь у війні на території України.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін в обстановці не відбулося. Ознак формування противником наступальних угруповань не виявили.

На Слобожанщині триває часткове блокування Харкова, руйнування його інфраструктури, ураження позицій захисників Харківщини із застосуванням авіації та артилерії.

В районі міста Ізюм ворог намагався покращити тактичне положення на напрямках Андріївка – Заводи та Дібровне – Курулька. Проводить заходи логістичного забезпечення угруповання загарбників.

На Донецькому та Таврійському напрямках ворог, посиливши обстріли наявними засобами вогневого ураження, намагався просунутись углиб території України в районах населених пунктів Коровій Яр і Рубіжне, розвинути наступ в напрямку Запоріжжя, однак успіху не мав, зазнав втрат.

У Маріуполі ворог продовжує знищувати місто, блокуючи місцевих жителів та частину українських захисників у районі заводу «Азовсталь».

На Південнобузькому напрямку ворог зосереджує основні зусилля на напрямках Херсон – Миколаїв та Херсон – Кривий Ріг. Проводить перегрупування військ, закріплюється на місцевості, посилює угруповання ствольної та реактивної артилерії, здійснює накопичення боєприпасів та ПММ.

На тимчасово захопленій території Херсонської області, в селищі міського типу Велика Олександрівка, загарбники оголосили місцевому населенню про необхідність до 28 квітня залишити населений пункт. До жителів, які не виконають наказ, застосують примусову евакуацію.

На тимчасово захопленій території Запорізької області, в місті Енергодар, співробітники федеральної служби безпеки російської федерації продовжують проведення фільтраційних заходів.

На тимчасово захоплених територіях Харківщини та Луганщини російські війська займаються мародерством, крадіжками та пограбуванням місцевого населення. Особливу увагу приділяють «вилученню» алкогольних напоїв та продуктів харчування.

«Українські захисники та захисниці тримають оборону та завдають ворожим військам втрат на напрямках, де тривають активні бойові дії», – поінформували у Генштабі ЗСУ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: