08:43, 20 Липня 2021

Волиняни не поспішають вакцинуватися від COVID-19

На Волині є всі умови та можливості вакцинації від COVID-19 свого населення. Проте, наразі щеплюватися від коронавірусної хвороби і тим самим, захищати своє життя та здоров’я близьких – волиняни не поспішають.

Про це зазначив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко під час наради із головами райдержадміністрацій, територіальних громад та представниками медичних установ, яку зібрав 19 липня, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

За його словами наразі є важливим та необхідним щеплення від коронавірусної хвороби, особливо напередодні сезонного загострення. Саме тому, кожен житель області повинен знати про функціонуючі пункти і центри вакцинації, а також наявність вакцин у них. Відтак, керівникам районної влади та місцевого самоврядування Юрій Погуляйко наголосив, що від них безпосередньо залежить інформаційна обізнаність свого населення щодо проведення щеплень проти COVID-19.

Відтак, головам райдержадміністрацій, сільським, селищним, міським головам територіальним громад доручили призначити на місцевому рівні відповідального за проведення вакцинації населення від COVID-19. Окрім того, сприяти роботі розгорнутих пунктів щеплень та мобільних бригад для вакцинації населення та забезпечити проведення на підпорядкованих територіях затверджених планів профілактичних щеплень від COVID-19.

Як повідомив заступник начальника управління-начальник відділу організації надання медичної допомоги облдержадміністрації Валерій Руцький, станом на 16 липня в області провели 80 308 щеплень від коронавірусної інфекції. З них, одну дозу вакцини отримали 50 774 волинянина, дві – 29 534 особи.

Варто зазначити, що на Волині здійснюють щеплення від COVID-19 – 31 мобільна бригада з імунізації, 87 пунктів щеплення та 4 центри вакцинації населення.

Так, від початку вакцинальної кампанії в області провели щеплень:

– індійською вакциною Covishield (СУРУМ ІНСТІТЬЮТ ОФ ІНДІА ПВТ. ЛТД., Індія) – 14 193;

– вакциною CoronaVac (виробник Синовак Лайф Саєнсіз Ко., Лтд., Китай) – 13 671;

– вакциною Комірнаті (виробництво Pfizer/BioNTech) –31  026;

– AstraZeneca (виробників СК біосайнс Ко., Лтд, Південна Корея та КАТАЛЕНТ АНАНЬЇ С.Р.Л., Італія) – 21 418.

«Ми повинні уже в серпні щеплювати не менше шести тисяч осіб на день. Це потрібно для того, щоб досягти спільної цілі – імунізації від коронавірусної хвороби не менше як 70-ти відсотків людей, задля життя та здоров’я кожного», – зауважив Валерій Руцький.

Згідно вищезгаданих показників, у Волинській області від COVID-19 вакциновано лише 6,4 % від чисельності дорослого населення.

За словами заступниці голови ОДА Людмили Тимощук така ситуація є вкрай незадовільною, тому що очікується знову погіршення ситуації із захворюваннями на COVID-19, що без відповідного захисту, може призвести до найгірших наслідків.

«Усі 87 пунктів щеплення в області повинні працювати щоденно та безперебійно. На сьогодні вакцин вистачає, – звернулася до присутніх Людмила Тимощук. – Якщо спочатку COVID-19 проходив більш лояльно, то коли згадати квітень цього року, то видно, що збільшилася кількість важких випадків, а також й летальних. Надалі ми знову чекаємо погіршення ситуації. Тому, щоб запобігти важким перебігам хвороби потрібно вакцинуватися і наше з вами завдання, допомагати та сприяти волинянам у цьому».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: