14:32, 07 Липня 2021

Волиняни натрапили на застарілі вибухонебезпечні предмети під час збирання ягід

Піротехнічні підрозділи ДСНС Волині щодня проводять роботи щодо виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Лише впродовж минулої доби здійснили три виїзди під час яких виявили арсенал боєприпасів.

Про це повідомляють на веб-сайті ГУ ДСНС України у Волинській області.

Так, 6 липня група піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Волинській області шляхом контрольованого підриву знищила 35 вибухонебезпечних предметів  часів Другої Світової війни.

Напередодні біля дороги, що веде до села Хорохорин Луцького району, священнослужитель виявив підозрілий предмет та повідомив про це рятувальників. Сапери ДСНС Волині, які виїхали на місце небезпечної знахідки, класифікували її як 50-міліметрову  мінометну міну.

Цього ж дня під час збирання чорниць у лісових масивах поблизу села Долинка Іваничівської сільської громади Володимир-Волинського району та села Маковичі Турійської сільської громади  Ковельського району, свідомі мешканці натрапили на заіржавілі боєприпаси.  Вони і  повідомили про це службу порятунку «101». Піротехніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Волинській області ідентифікували їх як 33 артилерійських снаряди калібру 45 та 76 мм та 1 ручну гранату Ф-1.

Увесь небезпечний арсенал застарілих  боєприпасів вилучили та знищили у встановленому порядку.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС Волині вилучили та знищили 324 вибухонебезпечних предмети.

Для попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: