20:06, 08 Лютого 2020

Волинянам радять, як захиститися від нового коронавірусу

У Волинському обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я відповіли на кілька запитань щодо нового коронавірусу та порадили, як мінімізувати небезпеку від нього.

Про це йдеться на сайті центру.

За оперативною інформацією станом на 7 лютого 2020 року у світі зареєстрували 31 472 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції (2019-nCoV), з них 638 летальні. 70% усіх випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої новим коронавірусом, зафіксували в одній провінції Китаю — Хубей. За межами Китаю зафіксували 225 випадків хвороби, 1 з них закінчився смертю. В Україні жодного підтвердженого лабораторно випадку нової коронавірусної інфекції не зареєстрували.

Чи безпечно отримувати посилки з Китаю?

Так, цілком. Неможливо заразитися новим коронавірусом через посилку. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень по торгівлі та переміщенні товарів з Китаю. Доставка поштових відправлень з Китаю та в Китай здійснюється у штатному режимі.

Чи передається вірус 2019-nCoV через фрукти? 

Немає ніяких даних, котрі пов’язували б новий коронавірус та фрукти. Фрукти — непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Ймовірність того, що вірус зможе існувати поза організмом більше 2 діб, зводиться майже до нуля. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити. Тому заразитися через банани неможливо.

Що таке новий коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Новий коронавірус — це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. Так, наприклад, вірус SARS-CoV у 2002-2003 роках викликав спалахи гострого распітораторного сидрому, а вірус MERS-CoV у 2012 році спричиняв близькосхідний респіраторний синдром.

Вірус 2019-nCoV вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року.

Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов’язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо.  Проте на сьогодні вірус передається  повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?

Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Як захиститись від нового коронавірусу?

Наразі специфічного лікування та вакцини від уханського коронавірусу не існує.

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів завжди дотримуйтесь рекомендацій:

– мийте руки;

– уникайте близьких контактів з хворими;

– збалансовано харчуйтеся;

– пийте достатньо рідини;

– провітрюйте та зволожуйте приміщення;

– ведіть здоровий спосіб життя;

– подбайте про достатню кількість сну;

– не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: