08:44, 22 Вересня 2023

Волинянам нагадують, як діяти в разі виявлення підозрілих предметів

Зважаючи на бойові дії, що тривають на території України, небезпечні знахідки можуть бути будь-де: у полі, лісі, городі, руїнах, іграшках, тощо. Що ми можемо вважати підозрілим предметом та як діяти, якщо натрапили на невідому знахідку, розповіли спеціалісти відділу вибухотехнічної служби ГУНП.

Про це повідомляє Сектор комунікації поліції Волинської області.

Підозрілі предмети – це будь-які речі, що знаходяться без нагляду у місцях великого скупчення людей чи у незвичному для них місці, наприклад, картонні коробки, термоси, дорожні сумки, рюкзаки, тощо, – усе, що зловмисники можуть використовувати як схованку для вибухових пристроїв, каже начальник відділу Ігор Заболотний.

Якщо громадяни помітили якусь підозрілу річ, найголовніше, що потрібно зробити, – убезпечити себе та присутніх поруч.

«Необхідно відійти від предмета на безпечну відстань: у приміщенні – це 50 метрів, на відкритій місцевості – 100 метрів, також повідомити й відвести інших», – розповідає вибухотехнік Василь Катеринюк.

Необхідно переконатися, що знайдена річ нікому не належить, якщо ж власника встановити не вдалося – телефонувати на 102. Як зазначають спеціалісти, потрібно максимально детально описати знайдене, адже це полегшить і прискорить їхню роботу.

У жодному разі не можна торкатися, підіймати чи пересувати з місця підозрілий предмет, адже це може бути небезпечно для життя і здоров’я.

“Бережіть себе та близьких!”, – наголошують у поліції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: