22:00, 12 Лютого 2023

Волинським рибалкам нагадали правила зимової риболовлі та правила поводження на льоду

Державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля спільно з працівниками Камінь-Каширського районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області провели інформаційні  рейди на озерах Тросне, Охнище, Засвинське та Винне Прилісненської громади Камінь-Каширського району. Рейд здійснили з метою ознайомлення рибалок з правилами поводження на льоду та правилами любительського рибальства у зимовий період.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Рибалкам, які перебували на водоймах, учасники рейдової групи розповіли основні правила безпечної поведінки на льоду. Під час інструктажів вони закликали громадян бути максимально обережними на льоду: пересуватися кригою тільки переконавшись у її міцності, не збиратися на одному місці, не пробивати поруч багато лунок. Рекомендували завжди мати напоготові засоби порятунку та розповіли, як самотужки вибратися з крижаної пастки та допомогти людині, яка провалилася під лід.

Працівники волинського рибоохоронного патрулю нагадали рибалкам, що відповідно до нових Правил рибальства риболовля у зимовий період дозволяється за межами зимувальних ям зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги та, у разі відсутності льодового покриву, нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами всіх видів з використанням штучної або природної принади, загальна кількість гачків на яких не повинна перевищувати семи одиниць на одного рибалку.

Також нагадали, що в осінньо-зимовий період (від льодоставу до скресання криги) забороняється використання знарядь лову, оснащених гачками, відстань у яких від цівки до кінчика жала перевищує 10 мм, а також забороняється використання протягом усього року одинарних з’єднаних між собою, подвійних і потрійних гачків без блешні, природної або штучної принади.

«Волинський рибоохоронний патруль закликає громадян бути обережними на льоду. Також нагадуємо, що в Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360 78 40. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону», – йдеться у повідомленні.

Довідкова інформація

Ні в якому разі не можна виходити на лід в темну пору доби і при поганій видимості (туман, снігопад, дощ). Міцність льоду варто перевіряти товстою палицею (жердиною), ударяючи нею (2-3 рази в одне і те саме місце) якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг. Якщо лід недостатньо міцний, потрібно припинити рух і повертатися назад своїми слідами (там міцність льоду вже перевірена).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: