12:33, 03 Березня 2021

Волинським громадам розповіли, як сформувати організаційну структуру апарату ради та її виконавчих органів

Як сформувати структуру апарату ради та її виконавчих органів, яка б забезпечувала виконання всіх повноважень місцевої ради, була б оптимальною і не спричиняла надмірного навантаження на місцевий бюджет? Які механізми та правильні підходи застосувати раді під час її формування? Це – одне з найактуальнішим питань сьогодення кожної новообраної сільської, селищної, міської ради.

Саме тому Волинський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» провів для громад області онлайн-семінар на тему: «Формування організаційної структури апарату ради та її виконавчих органів».

З громадами працювали: Андрій Погорілий, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Волинського РО Програми «U-LEAD з Європою» та Анатолій Матвіюк, радник з питань муніципальних фінансів та управління Волинського РО Програми «U-LEAD з Європою».

Зміна системи адміністративно-територіального устрою та передача повноважень на базовий рівень створює передумови для місцевих рад змінювати підходи до формування своїх організаційних структур. При цьому, важливо тримати «руку на пульсі» та враховувати всі актуальні зміни в законодавстві, що відбуваються у зв’язку із перерозподілом повноважень та формуванням нового спроможного місцевого самоврядування.

«Ефективність управління в громаді залежить від ефективної структури. І тут потрібно зважати не лише на власні повноваження, а й на «рух» коштів місцевого бюджету між головними розпорядниками коштів», — зауважив Анатолій Пархом’юк, керівник Волинського РО Програми «U-LEAD з Європою».

На вебінарі посадові особи місцевих рад підвищили рівень знань щодо формування власної організаційної структури.

Вони опрацювали комплекс визначених законодавством повноважень місцевих рад, як основи для формування структури апарату ради та її виконавчих органів.

Також оволоділи інформацією щодо особливостей створення та функціонування виконавчих органів рад, як юридичних осіб публічного права.

За допомогою графічної програми “Whiteboard” змоделювали організаційну структуру апарату сільської ради та її виконавчих органів.

До того ж опрацювали окремо схему руху коштів в громаді в контексті розпорядників коштів.

Зауважимо, що вони провели детальний аналіз кожного структурного підрозділу апарату ради. Окремо проаналізували виконавчі органи зі статусом юридичної особи, а також звернули увагу на специфіку їх створення та повноважень.

Довідково:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: