10:36, 20 листопада 2019

Волинським дітям-сиротам придбають житло

За кошти Держбюджету 14 волинським дітям-сиротам до кінця року придбають житло.

Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

У цьому році для Волині із Державного бюджету передбачили субвенцію в розмірі ­­10,4 млн. гривень на придбання, будівництво та ремонт житла для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. З них 5, 1 млн. гривень розподілили на будівництво житла для дитячого будинку сімейного типу у місті Рожище.

Наразі уже розпочали роботи з будівництва. Сума призначень для придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа становить 5 361 500 гривень.

Результати використання субвенції обговорили 19 листопада в ході селекторної наради  під керівництвом заступника Міністра соціальної політики України Олега Коваля. Участь у відеонараді взяла заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

За словами Світлани Мишковець, на Волині немає проблемних моментів пов’язаних із використанням наданої субвенції з Державного бюджету.

“На сьогодні погоджено пропозиції 14 адміністративно-територіальних одиниць щодо надання їм субвенції з Держбюджету для придбання житла або виплати грошової компенсації. Усі діти, відповідно до черговості перебування на квартирному обліку, повідомлені, написали заяви про виплату їм грошової компенсації та відкрили спеціальні банківські рахунки. Станом на 19 листопада 2019 року, відповідно до помісячного розпису асигнувань, кошти перераховані для 10 дітей-сиріт, 6 одержувачам уже зараховані на спецрахунки в «Ощадбанку». Зазначені кошти можуть використовувати винятково на придбання житла”, – розповіла Світлана Мишковець.

Також вона наголосила, що для однієї дитини-сироти уже придбана квартира у місті Ківерці. Для двох дітей найближчим часом буде житло придбане, наразі триває процес оформлення документів на придбання.

Варто наголосити, що відповідно до формули розрахунку граничної вартості житла, для виплати компенсації за належне житло чи придбання житла необхідно:

– по області:  на 1 дитину – 353090 грн,

– на 1 дитину, що має інвалідність – 466990 грн,

– для м. Луцька: на 1 дитину – 529635 грн,

– на 1 дитину, що має інвалідність – 700485 грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: