18:05, 22 Травня 2021

Волинський рибоохоронний патруль знищив майже 17 кілометрів сіток

19 травня Волинський рибоохоронний патруль знищив 480 одиниць заборонених знарядь та засобів лову, серед яких переважну більшість складали сітки — 419 од. Окрім сіток, утилізовані також інші популярні знаряддя браконьєрів: «екрани», «ятері», «косинки», «кловні», «ості» та «підсаки». Загальна довжина сітних знарядь лову склала 16 800 метрів.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

Знищувалися знаряддя лову, вилучені згідно з актами виявлення і вилучення безгосподарського майна та конфісковані у порушників за 1 півріччя 2021 року. Ліквідація здійснювалася шляхом приведення сіток у непридатність для використання – рубанням та різанням. У подальшому знищені знаряддя лову вивезуть на полігон твердих побутових відходів для утилізації.

Знищення відбулося в присутності комісії, до складу якої входять представники Волинського рибоохоронного патрулю, Першого відділу державної виконавчої служби у місті Луцьку Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, департаменту фінансів Волинської ОДА та головного управління ДПС області.

«Вилучені у порушників заборонені знаряддя лову передаються на склад конфіскованого майна і до рішення суду зберігаються як доказова база. При винесенні постанови суд вирішує, що з ними робити – повернути порушнику або знищити. Наразі значна кількість адміністративних справ все ще перебуває на розгляді в судах і ми чекаємо на їх рішення»,– повідомив начальник Управління Держрибагентства у Волинській області Тарас Куньчик.

Повідомляємо, за використання заборонених знарядь лову (сітки без дозволу на промисел, електрострум, вогнепальна зброя тощо) передбачена адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Ця стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 340 грн до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Довідкова інформація

Відповідно до п.16 Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним майно, якість якого не відповідає вимогам стандартів, небезпечне в санітарно-епідемічному відношенні або яке не пройшло відповідного випробування, карантинної обробки чи не придатне для реалізації, підлягає переробці або знищенню (утилізації) з урахуванням ступеня зносу та фактичного стану.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: