15:20, 20 Березня 2020
Волинські священики висловилися щодо карантину
Душпастирі у проповідях і «Фейсбуці» висловлюються щодо заходів, які доводиться вживати церкві через загрозу поширення коронавірусу.
Про це повідомляють на веб-сайті Волинської єпархії ПЦУ.
Беручи до уваги, що духовенство реагує по-різному, віце-канцлер єпархії протоієрей Олександр Безкоровайний закликав священнослужителів поважати один одного, незважаючи на різні точки зору. Адже, «ми є прикладом для наслідування наших вірних. Рано чи пізно з Божою допомогою людство справиться з цією недугою, а наші слова сказані, написані будуть лежати тягарем на серцях наших братів». Він закликає «дотримуватись рішень Синоду Церкви і благословень наших архієреїв, правил гігієни і умов карантину, які б слова не говорили і які думки б не висловлювали».
Декан монастирів єпархії архімандрит Константин (Марченко) переконаний, що таке випробування дане нам, аби ще більше утвердитися у вірі. І саме у такий складний час варто більше приділяти часу духовному.
«Я багато про це думав. Та, навіть, якби мені Господь і допустив заразитися коронавірусом після того, як я буду приступати до Таїнств Церкви Христової, то краще я помру, але завтра я стану перед Богом і скажу: «Господи, я помер через те, що я вірив, що це Твоє». Але мені страшно померти після того, коли ми сьогодні у постові дні читаємо Євангелію про зраду Іуди, про зраду Петра, мені страшно померти зрадником. І мені, здається, що це найкращий піст у нашому житті і ніколи так ці пісні Євангелія не будуть нам лягати на серце як будуть лягати у цей піст», – упевнений чернець.
Про важкі випробування в умовах пандемії написав й головний військовий капелан єпархії протоієрей Михайло Бучак. «Не покладатиму на парафіян тягаря духовного подвигу. «Хто може понести, хай понесе…». Хто має сумнів, хай утримається від Святого Причастя, цілування Хреста, ікон…. бо дійсно випробування можуть прийти і через короновірус! Господь милосердний, Він не образиться на нас… Він і сьогодні готовий страждати за нас! Не судімо один одного і судимі не будемо!», – йдеться у дописі.
А протоієрей Віктор Пушко, головний редактор єпархіальної радіостудії «Благо», вважає, що деякі священнослужителі роблять неправильні висновки, порівнюючи сучасні реалії із історичними аналогіями щодо епідемій: «Такі твердження мають поверхневе уявлення про масштаби і фактичну ситуацію». Адже зачасту не говорять про масштаби таких подій та їх наслідки. Сам храм, як будівля, не захищає від вірусів, лише віра та щира молитва. Тому варто дотримуватися рекомендацій щодо поведінки під час карантину й не сіяти паніку щодо зміни порядку проведення Богослужінь.
А яке, власне, діло розкольницьким пописькам до справ мирських?