10:38, 22 Лютого 2021

Волинські рибпатрульні радилися з представниками Володимир-Волинської та Устилузької громад

18 лютого державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля провели спільні наради з представниками Володимир-Волинської та Устилузької міських територіальних громад. Метою зустрічі стало обговорення порядку взаємодії органів місцевого самоврядування та Управління Держрибагентства у Волинській області в галузі охорони, використання, і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

В рамках наради  обговорили такі питання:

співпраця органів місцевого самоврядування, працівників поліції (шерифів), закріплених за цими територіальними громадами та громадян в боротьбі з незаконним рибальством. Перелік правопорушень, що можуть  вчинятися громадянами в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства.

порядок здійснення рибогосподарської діяльності в частині прісноводного рибництва (аквакультури) в рибогосподарських водних об’єктах, рибогосподарських технологічних водоймах, наданих в оренду.

проведення робіт із відтворення риби та інших водних біоресурсів на території громади.

протидія загибелі риби та інших водних біоресурсів, порядок дій при виявленні таких фактів та ліквідація наслідків загибелі.

порядок звернення органу місцевого самоврядування в порядку цивільного судочинства до суду, з метою відшкодування завданих громадянами в результаті незаконного лову риби збитків.

Присутнім повідомили, що під час здійснення своєї діяльності державні інспектори рибоохорони активно співпрацюють з громадськістю. Небайдужих громадян залучають до участі у природоохоронних рейдах. З головами територіальних громад обговорили можливість вселення водних біоресурсів у водойми громад за рахунок місцевого фонду охорони навколишнього середовища. Адже кошти у такі фонди поступають у тому числі зі сплати збитків порушниками рибальства, які вчинили такі правопорушення на водоймах відповідних громад. Таким чином судовий збір та шкода, сплачені порушниками будуть зараховані до бюджету територіальної громади, і вже за ці кошти можна провести роботи з відтворення водних біоресурсів цінними видами риб.

В ході обговорення вирішили низку завдань, зокрема:

Володимир Волинській та Устилузькій міським територіальним громадам співпрацювати з державними інспекторами Волинського рибоохоронного патруля, працівниками поліції (шерифами), закріпленими за територіальною громадою, з метою недопущення порушень Правил рибальства на території громади.

При надходженні від органів Волинського рибоохоронного патрулю необхідних документів, звертатись в порядку цивільного судочинства до суду, з метою відшкодування завданих громадянами збитків, в результаті незаконного лову риби.

Волинському рибоохоронному патрулю забезпечити та сприяти здійсненню громадського контролю в галузі охорони, використання і відтворення рибних ресурсів та регулювання рибальства шляхом надання консультацій та роз’яснень природоохоронного законодавства.

Охорона водних біоресурсів є спільною справою співробітників рибоохорони, органів місцевого самоврядування та громадськості. Управління Держрибагентства у Волинській області закликає громадян дотримуватися природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушення – прохання терміново повідомляти за номером телефону «гарячої лінії» відомства: (067) 360-78-40.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: