08:14, 14 Червня 2023

Волинські рятувальники перевірили укриття і безпечність водойм

Підсумки рейдів обговорили на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

Про це інформують на сторінці Волиньради у “Фейсбук”.

За словами головного рятувальника області Володимира Грушовінчука обстежили майже дві тисячі укриттів, і лише 20 % з них виявилися не готовими для використання.

«Основні причини невідповідності – це постійне або сезонне підтоплення ґрунтовими водами, незадовільний санітарний стан або ж аварійність споруд. Також, під час оглядів встановили, що лише третина захисних споруд мають вказівники, інформацію про балансоутримувача, номер телефону відповідального за експлуатацію споруди, адреса і місце зберігання ключів. Також більшість укриттів не мають вогнегасників, шляхи евакуації захаращені, потребують ремонту системи електроживлення», — наголосив він.

Відтак члени комісії рекомендували сільським, селищним, міським головам спільно з головами РВА усунути виявлені недоліки, у тому числі й забезпечити цілодобовий доступ населення до фонду захисних споруд цивільного захисту незалежно від форм власності та визначити конкретних відповідальних осіб за належну їх експлуатацію.

Окрім того, члени комісії заслухали інформацію і щодо заходів з попередження під час літнього сезону надзвичайних ситуацій на водних плесах та у лісах. Рекомендували проводити серед населення роз’яснювальну роботу щодо протипожежного захисту природних екосистем та сільськогосподарських угідь та заборони спалювати сухостій і сміття на присадибних ділянках.

Володимир Грушовінчук також закликає волинян купатися лише у визначених місцях, а місцеву владу – подбати про облаштування водойм.

«Упродовж 2022 року на водних об’єктах області втопилося 48 громадян, в тому числі двоє дітей. При цьому 42 випадки загибелі зареєстрували у місцях, не пристосованих для купання», — наголосив він.

Головне управління ДСНС в області зобов’язується й надалі проводити профілактичну роботу з безпеки поведінки на воді, а також здійснювати рейди щодо готовності рятувальних постів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: