13:11, 05 Травня 2020

Волинські підприємці отримають допомогу із безробіття

Роботодавці Волині, які у зв’язку з карантином були змушенні припинити свою діяльність, отримають допомогу із часткового безробіття. Ці кошти вони зможуть використати для виплати заробітної плати своїм працівникам.

Про це інформують на сайті Волинської ОДА.

Питання виплати грошової допомоги роботодавцям обговорили керівники облдержадміністрації та представники Волинської обласної служби зайнятості.

За словами голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка, ця допомога держави повинна якнайшвидше потрапити до представників малого та середнього бізнесу.

«Держава не кинула підприємців напризволяще. І це головне. Наше з вами завдання пропрацювати процедуру оформлення усіх необхідних документів у найкоротші терміни», – звернувся Юрій Погуляйко до учасників зустрічі.

Відтак, право на отримання допомоги із часткового безробіття мають роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які:

– зупинили або скоротили діяльність через карантин;

– сплачували єдиний внесок упродовж 6 місяців, які передують даті зупинення чи скорочення діяльності, за найманих працівників і не припинили трудових відносин з ними на момент звернення до центру зайнятості.

До слова, допомогу із безробіття отримають тільки ті підприємці які працюють легально.

Варто зауважити, що роботодавець може звернутися до центру зайнятості за місцем сплати ЄВ лише протягом 30 календарних днів з дня зупинення/скорочення своєї діяльності.

Право на допомогу не мають працівники, які отримують пенсію або працюють у роботодавця за сумісництвом. Розмір допомоги працівнику не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом (на сьогодні мінімальна зарплата складає 4 723 грн).

Покрокову інструкцію для роботодавців, які мають право на допомогу із часткового безробіття, можна переглянути за посиланням. 

Окрім цього, Державна служба зайнятості істотно спростила процедуру подання документів до служби зайнятості.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: