18:23, 06 Січня 2022
Волинські громади практикувалися у визначенні розміру освітньої субвенції
Представники територіальних громад Волинської, Рівненської, Тернопільської, Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей заходу України взяли участь в онлайн-семінарі щодо визначення розміру освітньої субвенції на 2022 рік. Захід організувала команда регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Волинській області.
Про це інформують у прес-службі регіонального офісу U-LEAD у Волинській області.
На які статті можна використовувати залишки освітньої субвенції? Чи можна дофінансовувати нестачу освітньої субвенції з місцевого бюджету? Як здійснювати оплату праці вихователям групи продовженого дня? Ці та низку інших питань, пов’язаних з розрахунком освітньої субвенції, розглядали освітяни разом з Сергієм Пазюком, експертом з освіти «U-LEAD з Європою». Модератором заходу виступив Андрій Погорілий, радник із питань децентралізації та місцевого самоврядування.
«Сьогоднішній захід відображає запити від громад. Правильний обрахунок освітньої субвенції важливе питання. Ми системно підходимо до роботи з громадами, тому організували захід з такої тематики», – зауважив Анатолій Пархом’юк, керівник регіонального офісу U-LEAD у Волинській області.
Робота в рамках заходу проходила у форматі запитань-відповідей. Зазначимо, що представники громад, при реєстрації на захід, залишали запитання для експерта. Зокрема громад цікавили запитання щодо:
– розміру доплати за престижність
– розрахунку фінансового нормативу бюджетної забезпеченості одного учня
– оплати праці вихователям групи продовженого дня
– використання залишків освітньої субвенції тощо.
Сергій Пазюк розповів про систему фінансування освітньої галузі в Україні в умовах реформування освіти та нового адміністративно-територіального поділу. Експерт продемонстрував освітянам низку нормативно-правових актів та документів, які регламентують питання фінансування освітніх закладів. Детально аналізувалася формула розрахунку освітньої субвенції.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.
Теги:
освітня субвенція
Залишити відповідь