18:04, 07 Травня 2023

Волинські громади ознайомили із новою державною політикою у сфері управління лісами

Для громад Волині в регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Волинській області організували інформаційну сесію щодо державної політики та законодавчих ініціатив у сфері управління лісами. Партнером заходу виступило Північно-Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства.

За словами керівника регіонального офісу U-LEAD у Волинській області Анатолія Пархом’юка, під час реформи децентралізації змінилися обов’язки та сфери відповідальності органів влади різного рівня.

«Чимало запитань в територіальних громад стосується лісового господарства. Органи місцевого самоврядування повинні розуміти свої повноваження та інших структур щодо цього напрямку. Державна політика у сфері лісового господарства змінилася, появилося нове законодавства, що потребує додаткових роз’яснень. Ми готові створити майданчик для комунікації між територіальними громадами та нашими партнерами з Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства», – підкреслив Анатолій Пархом’юк.

Під час інформаційної сесії заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Борис Бабеляс наголошував, що налагодження якісної комунікації з усіма гілками влади запорука успішного розвитку лісового господарства Волинської області за європейськими стандартами.

«У рамках реформування лісової галузі в нас появилася дворівнева модель управління лісами. В Україні створили єдине державне підприємство «Ліси України». Це підприємство виконує господарчі функції, відповідає за охорону, захист, лісорозведення, лісовідновлення та увесь комплекс інших функцій. Також створені додаткові дев’ять міжрегіональних офісів в різних областях», – розповів Борис Бабеляс.

Посадовець повідомив, що Волинська та Рівненська область віднесена до Поліського лісового офісу. У підпорядкуванні цього офісу 19 філій лісових господарств, які здійснюють свою діяльність в різних районах.

Представники територіальних громад цікавилися можливістю створення комунальних підприємств, в управлінні яких перебували б ліси, що знаходяться на їхніх територіях.

Борис Бабеляс зазначив, що хоча в процесі реформи змін потребує Лісовий кодекс України, але вже зараз можуть діяти державні, комунальні та приватні ліси. «Громади зараз мають певні труднощі зі створенням комунальних підприємств, які стосуються, в першу чергу, фінансових затрат та певних юридичних моментів. Сподіваємося, що невдовзі всі проблемні питання будуть вирішені на законодавчому рівні», – додав він.

Обговорювалося проблемне питання самозаліснених ділянок, яких є чимало на території громад. Борис Бабеляс радить громадам такі ділянки інвентаризувати та реєструвати, що дозволить самосійні ліси охороняти та оберігати від вирубки.

Директор Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» Олександр Кватирко у кінцівці інформаційної сесії вкотре наголосив на важливості налагодження комунікації та співпраці з територіальними громадами.

«Ми у свою чергу продовжуємо працювати, розвивати лісове господарство області, сплачувати податки в місцеві бюджети та реалізовувати низку соціальних проєктів. Наше спільне завдання розвиток територій, тому ми відкриті співпраці та партнерства», – резюмував Олександр Кватирко.

У регіональному офісі «U-LEAD з Європою» у Волинській області повідомили, що в подальшому такі зустрічі для громад регіону стануть традиційними, оскільки питання управління лісовим господарством актуальне та потребує додаткового вивчення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: