23:13, 17 листопада 2023

Волинські громади отримали чергову партію шкільних автобусів

На початку повномасштабного вторгнення 66 шкільних автобусів, які перебували у комунальній власності територіальних громад області, вилучили на потреби ЗСУ. Тому питання підвезення дітей до навчальних закладів залишається актуальним. Так, сьогодні начальник обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко вручив ключі від трьох новеньких автобусів головам тергромад.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

Зокрема, транспортні засоби попрямують до закладів загальної середньої освіти Боратинської, Доросинівської та Турійської ТГ.

«Освітній процес має бути якісним та безпечним. Наші сили оборони забезпечують можливість маленьких волинян навчатися безпосередньо в освітніх закладах. А наше завдання – забезпечити комфортний та вчасний доїзд школярів», – зазначив очільник області.

За словами методистки відділу освіти Боратинської ТГ Оксани Врублевської, новий автобус перевозитиме дітей, що навчаються в Боратинському ліцеї. Загалом заклад освіти відвідують майже 700 учнів, з яких довозять близько 220. Наразі в ліцеї є лише один автобус, який щоденно здійснює 8-9 рейсів. Свого часу для армії тергромада передала дві одиниці шкільного транспорту.

Аналогічна ситуація й у Турійській громаді. Місцева начальниця відділу освіти Людмила Дячук розповідає:

«Аби вирішити питання з підвезенням дітей один автобус придбали самостійно, інший – за співфінансуванням із державного бюджету. Саме ним перевозитимуть дітей Маковичівського ліцею. Тут навчається понад 150 учнів, майже 100 з яких – із п’яти навколишніх сіл.

Третій шкільний автобус, який сьогодні передав Юрій Погуляйко, поїхав до Доросинівської ТГ, а саме в Ясенівський ліцей.

«Загалом у навчальному закладі налічується майже 120 учнів, з яких половину потрібно підвозити», – поділився голова тергромади Микола Касянчук.

Начальниця управління освіти та науки облдержадміністрації Наталія Матвіюк нагадала, що з початку осені тергромади області вже отримали 11 автобусів. Це заклади загальної середньої освіти Рожищенської, Локачинської, Підгайцівської, Рівненської, Маневицької, Шацької, Забродівської, Колківської, Копачівської, Сошичненської та Старовижівської територіальних громад.

«Автобуси придбали за рахунок державної субвенції та співфінансування з місцевих бюджетів. Загалом Волинь отримає 26 нових шкільних автобусів торговельної марки ЗАЗ», – додала Наталія Матвіюк.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: