21:18, 24 Липня 2023

Волинські громади долучаються до проекту Мінцифри «Індекс цифрової трансформації громад України»

Що таке Цифровий Індекс та чому це важливо для розвитку громад, дізнавались представники ТГ Волинської області спільно із заступницею голови ОДА з питань цифрового розвитку (CDTO) Вікторією Левчук.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.

Як зазначила Вікторія Левчук, Індекс дозволить визначити рівень цифрового розвитку громад у різних сферах. Тож від того, наскільки виважено і компетентно фахівці волинських громад подадуть аналітичні дані про свої громади, напряму залежить їх подальший розвиток.

Цифровий Індекс – це сукупність показників ефективності/успішності громади в тій чи іншій сфері. Є розширений та базовий індекси, які вираховуються через заповнення підгруп інформації.

Як пояснила керівниця проекту Мінцифри Тетяна Приходько, структура розроблена таким чином, що базовий індекс можуть заповнити навіть найменші громади. До прикладу, це показники спроможності громади в економіці, послугах, інфраструктурі, публічних послугах і цифровій трансформації органів місцевого самоврядування.

За результатами оцінювання визначать рівень цифрової зрілості громади – від стартового до трансформаційного.

Для чого та кому корисною буде інформація з Індексу? В першу чергу самим мешканцям громади, владі, бізнесу, органам місцевого самоврядування, інвесторам та донорам, суб’єктам медіа, громадським об’єднанням та ін.

Аналіз та систематичне вдосконалення цих показників дозволить збільшити продуктивність та ефективність бізнесу в регіоні.

«Нам важливо бачити пріоритетні напрями цифрового розвитку кожної громади. Те, наскільки серйозно та якісно ми подамо інформацію – визначить, як буде в подальшому розвиватися наша область і, безпосередньо, кожна із громад. Бажаю усім, щоб нам вдалось зайняти успішну позицію у рейтингу», – звернулась до представників ТГ Вікторія Левчук після завершення зустрічі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: