20:49, 01 Лютого 2023

Волинська «екстренка» – найкраща у догоспітальному лікуванні інсульту

Колектив Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав платинову відзнаку у премії EMS Angels Awards за першість у догоспітальному лікуванні інсульту.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

«Інсульт зараз займає другу причину смертей людей у всьому світі та першу – по інвалідизації. Тому найголовніше – це вчасно надати екстрену медичну допомогу пацієнту, – зазначив консультант проекту «Angels» Лев Приступа. – У 2022 році серед українських бригад екстреної медичної допомоги провели навчання та оцінено надання медичної допомоги при інсультах відповідно до європейських стандартів. І в Україні відзначили три області: Волинську, Харківську і Житомирську.

Варто зазначити, що участь в конкурсі брали 57 бригад з 9 країн світу. За її результатом волинська екстренка стала найкращою в Україні.

Нагородження EMS Angels Awards відбулось 16 жовтня у Берліні, під час Європейського конгресу екстреної медицини (European Society for Emergency Medicine 2022). На жаль, отримати нагороду в жовтні 2022 року колектив не зміг. Тож сьогодні, 1 лютого, консультант проекту вручив високу нагороду директору обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимиру Шмалю.

«Надзвичайно приємно, коли відзначають нашу екстренку. Зазначу, що підприємство невпинно працює над вдосконаленням у наданні медичної допомоги і над покращенням матеріально-технічної бази. Ми постійно на зв’язку. Адже від того, наскільки буде дотриманий маршрут пацієнта та наскільки буде надана якісна медична допомога спочатку – залежатиме життя пацієнта і його реабілітація потім. Ми пишаємося вами», – сказав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Юрій Легкодух колективу екстренки.

Також він зазначив, що тісна співпраця з міжнародними інституціями та навчання лікарів, не лише екстреної, а й спеціалізованої медичної допомоги покращує роботу кожного медзакладу області.

«Навіть у такі складні часи для України, ми продовжуємо вчитися і працювати, щоб була якісна, доступна і безоплатна медична допомога для кожного українця», – додав Юрій Легкодух.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: