15:08, 24 Жовтня 2021

Волинська богословська академія відзначила три ювілеї

Крім інавгурації нового навчального року Волинська православна богословська академія відзначила 225-у річницю заснування, 30-ліття відновлення та 10-річчя у статусі академії.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Посвята у студенти 50-ох першокурсників богословської академії традиційно відбулася з святкового богослужіння. По тому пройшли урочистості з нагоди відзначення трьох знакових дат в історії духовної школи. У них взяли участь архієреї з інших областей, керівники та викладачі духовних і світських вишів України, до слова, серед одних та інших – чимало випускників Волинської духовної академії,  а також місцеве духовенство та професорсько-викладацький колегіум, представники влади і меценати.

Промовці зазначали, що через призму історії семінарії можна прослідкувати  й історію краю. Саме Волинську духовну семінарію радянська влада закрила останньою у 1964 році. Сьогодні ж і з Київських пагорбів видно лідерство Волинської духовної академії. Відзначали її високий рівень навчальної, наукової та міжнародної діяльності.

Ректор академії протоієрей Володимир Вакін розповів, що навчально-духовний заклад успішно здобув акредитацію та ліцензію національної системи освіти. Лише цього року 5 її викладачів здобули науковий ступінь. Студенти з усіх куточків України, а також Грузії, Білорусі та США вивчають тут не тільки богословські науки, але й історію, літературу, політологію, рідну та іноземні мови.

Від імені голови обласної ради та усього депутатського корпусу викладачів та студентів академії з потрійним ювілеєм привітав заступник голови Григорій Пустовіт. Він, зокрема, зазначив, що давні традиції нашого народу не здатні знищити ні атеїстичні режими, ні політичні сили чи окремі персони, які намагаються нав’язати українцям їм не властиве.

«Духовна академія – це осередок, який не тільки ці традиції береже, розвиває, примножує і веде православний віруючий люд правильним шляхом. Саме тут виховують поводирів і пастирів для нас, освічених, відповідальних, відданих», – зазначив посадовець. Він також нагородив Почесною грамотою обласної ради шістьох викладачів академії.

Кожен, хто брав слово, багато добрих слів виголошували на адресу натхненника та духовного батька богословської академії митрополита Луцького і Волинського Михаїла. Сьогодні за визначний вклад у розбудову помісної Української Православної Церкви він став кавалером Ордена святого рівноапостольного князя Володимира.

Владика Михаїл подякував усім, хто прийшов воздати славу академії, яка за свою історію переживала і славні, і важкі часи, зокрема і пожежу.

«Але духовна школа – це не стіни, їх ми відбудували. Найвища цінність цього духовно-навчального закладу – це студенти, викладачі і бібліотека. Тут ми виховуємо не просто священика, а особистість високого богословського, морального і патріотичного рівня»,  – зазначив архієпископ.

З нагоди потрійного ювілею він вручив окремим студентам митрополичі гранти на здобуття освіти. Також з його рук отримали нагороди УПЦ та єпархіальні відзнаки теперішні і колишні викладачі академії, меценати і усі, хто підтримує духовний виш. Серед нагороджених – і заступник голови облради Григорій Пустовіт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: