09:12, 14 Січня 2021

Волиньрада може стати співзасновником «Агенції регіонального розвитку Волинської області»

13 січня в овальній залі облради відбулося засідання постійної комісії  з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків та інвестицій у ході якого депутати розглянули питання щодо співпраці із Агенцією регіонального розвитку Волинської області.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Директор “Агенції регіонального розвитку Волинської області” Олександр Тарасюк повідомив, що установа була створена у травні 2016 році згідно розпорядження голови ОДА. До співзасновників Агенції увійшли Волинська торгово-промислова палата, облдержадміністрація та громадська організація.

“Волинська обласна рада не входить у список співзасновників. Це один із трьох подібних випадків на Україні. Співпраці з обласною радою у нас немає. Ніхто із депутатів попередніх скликань ніколи не цікавився роботою Агенції, але ми були б раді такій співпраці”, – зауважив він.

Олександр Тарасюк розповів, що за роки існування Агенція була суб’єктом подання ряду проектів секторальної підтримки загальноукраїнського масштабу, а також спільних проектів із Луцьком та окремими територіальними громадами.

“Ми також були співорганізаторами проведення інвестиційного форуму “Волиньінвест” разом із облдержадміністрацією у 2018 році. Ми проводимо певну діяльність по мірі можливостей, адже маємо ряд проблем. Наразі у нас немає приміщення і жодної гривні фінансування. Ми зацікавлені у тому, щоб облрада увійшла у список засновників, і як це відбувається в інших регіонах держави, на фінансування нашої діяльності було виділено певну суму коштів з обласного бюджету”, – наголосив Олександр Тарасюк.

Тим часом, присутній на засіданні комісії заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт поцікався у нього, яку суму необхідно буде передбачити в обласному бюджеті для ефективного функціонування Агенції. Мовляв, наразі тривають бюджетні слухання та формування кошторису області.

“Я не можу сказати, що я на розраховую на якісь кошти, адже знаю якою плачевною є ситуація із обласним бюджетом. Можу лише привести приклад наших колег із Житомирської області, які працюють наразі досить успішно. Вони мають фінансування близько 1 млн гривень на рік і наразі вийшли на 30 % самоокупності”, – відповів Олександр Тарасюк.

Між тим,  на думку голови комісії Юлії Вусенко важливо не те, на скільки Агенція буде самоокупною і скільки зароблятиме для себе, а яку суму коштів вони зможуть залучити для розвитку Волині завдяки успішній реалізації проектів.

“Нам потрібен результат, який буде вимірюватися не в цифрах затрат, а в цифрах отриманої вигоди для області”, – наголосила вона.

Як один із варіантів подальшої ефективної роботи Агенції вона передбачає відкриття на її базі Офісу євроінтергації.

“В окремих регіонах держави уже відкрили Офіси євроінтеграції, які засновано саме на базі Агенцій регіонального розвитку. В Україні наразі передбачили чотири такі пілотні проекти. Тому, ми маємо сьогодні ставити за мету – стати одним із тих регіонів, де буде він буде втілений в життя, адже для нас це буде великим досягненням. Як прикордонна область ми маємо певні переваги перед іншими регіонами, а тому цілком реально можемо стати однією з чотирьох пілотних областей”, – сказала вона.

Комісія рекомендувала Олександру Тарасюку підготувати лист на ім’я голови обласної ради щодо перспектив подальшої роботи Агенції в частині можливості створення на її базі Офісу євроінтеграції, за умови входу обласної ради в число співзасновників. Крім того, депутати рекомендували Григорію Недопаду взяти до розгляду питання про те, аби обласна рада у найкоротші терміни стала співзасновником “Агенції регіонального розвитку Волинської області”.

“З цього приводу я мала попередню розмову із головою облради Григорієм Недопадом. Він сказав, що зацікавлений у тому, аби ми це питання зрушили з місця. Також я спілкувалась на цю тему із головою облдержадміністрації Юрієм Погуляйком. Це в жодному разі не є політичним питанням, адже стосується виключно розвитку нашого регіону і тут усі повинні мати спільну думку”, – резюмувала вона.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: