09:13, 13 листопада 2022

Волиньрада домовилася про партнерство із БФ «Сучасна Україна»

Меморандум про співпрацю підписали сьогодні очільник обласної ради Григорій Недопад та президент загальноукраїнського благодійного фонду Володимир Гавриш.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Григорій Недопад зазначив, що Волиньрада уже взаємодіє з багатьма благодійними та волонтерськими організаціями, і пошук нових партнерів не припиняється.

«Ми об’єднуємо можливості, ресурси, обмінюємося контактами, інформацією задля більшої ефективності допомоги як мирним українцям, котрі постраждали від війни, так і для належного забезпечення української армії, місцевих тероборон і добровольців. Спільно ми зможемо більше», – висловив упевненість голова Волиньради.

Президент благодійного фонду «Сучасна Україна» Володимир Гавриш представив свою команду та розповів, що на тепер по всій країні працює вже понад 300 їхніх волонтерів. А сам фонд діятиме за трьома основними напрямками – превентивна медицина, відновлення територій та волонтерська підтримка. Задля прозорості діяльності до запуску планується ІТ-платформа для заявки потреб та допомоги.

Документ про співпрацю передбачає зобов’язання сторін в організації збору, логістики, транспортування та надання гуманітарної допомоги від міжнародних донорів цивільному населенню, фінансової та матеріально-технічної, включно з захисною амуніцією, транспортними, медичними та рятувальними засобами – для потреб української армії, а також координації евакуації людей, особливо найбільш незахищених верств населення, з гарячих точок на територію інших держав для тимчасового прихистку. У меморандумі також виписані наміри щодо участі у грантових проектах на відновлення пошкодженої інфраструктури, історичних пам’яток, створення та розвитку суспільних просторів тощо.

Володимир Гавриш окремо наголосив на співпраці у напрямку надання психологічної реабілітації внаслідок посттравматичного стресу, отриманого в умовах війни.

«Плануємо спільну розробку та впровадження проекту зі стрес-менеджменту, націленого на допомогу населенню при емоційному вигоранні, хронічному надмірному стресі в умовах війни. Думаю, щонайменше це будуть кваліфіковані онлайн-консультації та забезпечення відповідними препаратами», – зазначив благодійник.

Григорій Недопад додав, що так само актуальною є потреба в реабілітації та наданні паліативної допомоги. Сторони також узгодили перші спільні дії, пов’язані з облаштуванням центрів надання психологічної допомоги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: