11:38, 16 Березня 2023

Волинь змагатиметься за участь у донорському проекті створення житла для ВПО

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук провів консультації з національними координаторами проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) зі створення житлового фонду для внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

У переговорах щодо умов отримання безповоротної фінансової допомоги на ці цілі також взяли участь заступник Володимирського міського голови, депутат облради Ярослав Матвійчук, директор Володимирського педколеджу Микола Савельєв та регіональний координатор проекту IFC Петро Лавринюк.

У вимогах надавачів гранту зазначається, що кошти виділятимуть на ремонт та реконструкцію під житло будівель, які швидко можна переобладнати для максимальної кількості людей. Серед ключових умов – не аварійний стан споруди, під’єднання до комунікацій та близькість соціальної, медичної, освітньої та дорожньої інфраструктури. Також відремонтовані об’єкти повинні перейти у статус житлового фонду щонайменше на п’ять наступних років. Ще одна вимога – будівлі під реконструкцію мають перебувати у комунальній власності міських або селищних громад.

Під час обговорення перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук зазначив, що в області на тепер офіційно зареєстровані понад 56 тисяч внутрішньо переміщених осіб і переважна їх більшість компактно мешкають в гуртожитках освітніх закладів обласного підпорядкування, які якнайкраще відповідають умовам проекту. Відтак запропонував розширити його дію на об’єкти обласної комунальної власності.

Раціональність такого рішення підтвердив директор Володимирського педколеджу, продемонструвавши презентацію можливостей на прикладі гуртожитку, де нині мешкають близько сотні ВПО, а після реконструкції можна створити комфортні умови проживання для 450 осіб.

Координатори IFC погодилися з аргументацією та пообіцяли клопотатися перед донорами масштабувати проект житла для ВПО, долучивши і обласне комунальне майно. А поки сторони домовилися, що обласна рада у взаємодії з громадами подасть на розгляд перелік будівель, які максимально відповідають вимогам грантової програми.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: