15:30, 12 Січня 2024
Волинь – у п’ятірці лідерів із впровадження цифровізації у регіонах
Міністерство цифрової трансформації України підсумувало результати роботи 2023 року за Індексом цифрової трансформації регіонів. Його мета – оцінити ефективність цифрових рішень на місцях та визначити рівень цифрової культури громадян. Дослідження Індексу відображає результати роботи CDTO і цифрових команд ОВА за рік за новими показниками вимірювання, зокрема у сферах охорони здоров’я, цивільної безпеки та доступності адміністративних послуг.
Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОВА.
Відтак, Волинь посіла 4-те місце за індексом цифрової трансформації у регіоні. Зокрема, впродовж минулого року в області успішно реалізували близько 20 цифрових проектів. А саме:
відкрили Дія.Бізнес у Луцьку,
впровадили електронні звернення до ОВА з накладанням Дія.Підпису,
запустили перший в Україні цифровий інтерактивний онлайн-дашборт впровадження електронних журналів закладами загальної середньої освіти,
відкрили вісім ЦНАПів та два Дія.Центри,
облаштували сонячні панелі у ЦНАПах. До речі, наша область перша в Україні, де їх обладнали,
запустили адмінсервіс «Ветеран» у ЦНАПах Волині,
забезпечили ЦНАПи планшетами для комунікації працівників центру з відвідувачами, які спілкуються жестовою мовою,
50 % громад регіону підключили до хмарного сервісу DNS Security на базі Cisco Umbrella,
забезпечили 10 ЦНАПів мобільними валізами,
провели інформаційний аудит відкритих даних, розпорядниками яких є ОВА та її структурні підрозділи (Волинь друга область в країні, яка це впровадила),
передали 35 станцій супутникового зв’язку «Starlink» Пунктам незламності регіону, а також військовим 25 «Starlink» та 40 бронежилетів,
забезпечили укриття усіх освітніх закладів Wi-Fi роутерами,
модернізували офіційний веб-сайт ОВА з метою поліпшення його веб-доступності,
провели перший хакатон у форматі CTF – інноваційний захід, що надає можливість командам змагатися у галузі кібербезпеки, показати свої знання та навички у різних аспектах цифрової безпеки,
розробили вісім електронних каталогів інвестиційної привабливості для восьми громад-учасниць проекту «Інвестиційний маркетплейс громади».
«Успіх Волині – це активна співпраця ОВА, громад, міжнародних партнерів, ІТ-бізнесу, науковців, молоді», – зазначила заступниця голови ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізаціі (CDTO) Вікторія Левчук.
Мінцифри додає, що індекс є одним з інструментів вимірювання рівня цифрової трансформації в державі. Запропонована методика ґрунтується на комплексному підході та дає змогу вимірювати як цифрові послуги, так й інфраструктуру, а також процес оцифрування в ОВА та територіальних громадах. Максимальний можливий індекс – 1 бал, він відображає показники спроможності в економіці, цифрових навичках, інфраструктурі, публічних послугах та цифровій трансформації органів місцевого самоврядування.
Результати дослідження демонструють, що Індекс у межах України в середньому становить 0.632 бали. Найвище значення зафіксували в Дніпропетровській (0.908), Львівській (0.891), Полтавській (0.833) та Волинській (0.831) областях.
Детальніше з дослідженням можна ознайомитися тут.
Теги:
цифровізація
Залишити відповідь