10:10, 24 Вересня 2021

Волинь наразі перебуває у «жовтій» зоні епіднебезпеки

За станом на сьогодні Волинь належить до «жовтої» зони епіднебезпеки за результатами перевищеного показника кількості нових випадків COVID-19 на 100 тис. населення та перевищення коефіцієнта виявлення нових випадків захворювання.

Про це повідомила заступник директора Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Надія Костирка під час брифінгу Волинської облдержадміністрації, що відбувся 23 вересня, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

Як відзначила Надія Костирка, близьким до критичного показника є рівень госпіталізації хворих на COVID-19, який на сьогодні в області становить 46,6 % (при нормативному – не більше 50%). Саме у разі перевищення цього показника область переходить до «помаранчевої» зони епіднебезпеки.

Окрім цього, спостерігається тижневе стрімке зростання кількості нових випадків захворювання. За два останні тижні ріст захворюваності становить 61 %. Зокрема, за попередній тиждень було 503 випадки захворювання, за останній тиждень – 811.

Хворіють також діти. Так, із загальної кількості хворих 13 % становлять діти (108 осіб). Та в структурі захворюваності найбільш вразливою групою є люди від 30-ти до 49-ти років. Загалом вони становлять 32 % від усіх захворілих.

Також спостерігається негативна тенденція до зростання завантаженості ліжок у медзакладах області, що свідчить про зростання навантаження на медичну систему.

На Волині сьогодні для лікування хворих на COVID-19 визначено 5 закладів першої хвилі, 2 заклади другої хвилі, у яких в цілому нараховується 912 ліжок. Так, станом на 23 вересня 2021 року на стаціонарному лікування перебуває 412 хворих. Завантаженість ліжкомість – 46 %

«Значна частина хворих переносить хворобу складніше, адже понад 60 % госпіталізованих потребує кисневої терапії. Як свідчить статистика, сьогодні епідемія COVID-19 є епідемією нещеплених, адже понад 98 % хворих є не вакцинованими. І більшість обмежень «жовтого» рівня стосуватимуться саме не вакцинованих», – сказала Надія Костирка.

Тож заступник директора Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб зауважила, що вакцинація залишається найважливішим інструментом запобігання нових захворювань і смертей, а також боротьби з пандемією. Тільки так знову можна повернутись до звичного життя.

До слова, загалом на 23 вересня в області щеплення проти COVID-19 отримали понад 210 тис. волинян.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: