15:59, 07 листопада 2022

Володимирські комунальники переймали досвід щодо ліквідації надзвичайних ситуацій у ковельських колег

Делегація у складі першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука, начальника управління інфраструктури Ігоря Возного, а також керівників володимирських комунальних підприємств, побували у Ковелі, де перейняли досвід  у колег, які нещодавно зіткнулись з руйнівними наслідками ракетних обстрілів по критичній інфраструктурі.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

На зустрічі з першим заступником міського голови Ковеля Тарасом Яковлевим та місцевими комунальниками проговорили алгоритм дій, який застосовували у місті залізничників після влучання ракети в об’єкт енергетичної інфраструктури. 22 жовтня Ковель був повністю знеструмлений, відтак не працював водоканал, каналізаційно-насосна станція та зупинилась робота котелень, на яких саме розпочинався опалювальний сезон.

Найперша потреба, яка виникла у комунальних служб – це резервні джерела енергії, яких на той час у Ковелі було недостатньо. Зараз місто, яке вже повністю оговталось від наслідків руйнувань, закуповує додаткові генератори.

Як зазначив Ярослав Матвійчук, комунальні підприємства Володимира здебільшого уже забезпечені необхідними дизельними генераторами, проте додаткові прилади, які зможуть у разі необхідності постачати енергію, придбають також для каналізаційно-насосної станції та для деяких міських котелень.

На період відсутності електрики містяни стикаються з проблемою водопостачання. Саме тому у Володимирі нині активно відновлюють, де це є можливо, ручні водорозбірні колонки та встановлюють нові. За прикладом ковельських комунальників, які зараз роблять на котельнях резервні свердловини для постачання води, КП «Володимиртепло» також продумує можливість забезпечення котелень водою у випадку відсутності централізованого водопостачання.

Після потрапляння ракети поблизу житлового сектору є загроза, що від ударної хвилі можуть повилітати шибки у вікнах. Ковельські колеги радять підготувати для таких випадків спеціальні щити з фанери, якими можна оперативно позабивати вікна. Такий досвід застосують і у Володимирі, виготовивши фанерні заготовки.

Іще однією суттєвою проблемою може бути відсутність мобільного зв’язку, тому для комунікації комунальних служб необхідно прописати алгоритм дій та порядок зв’язку між службами. Не менш важливою є психологічна підготовка людей, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури, які в разі надзвичайної ситуації повинні діяти чітко та злагоджено. Підготуватися до таких випадків допомагають спеціальні навчання, які нещодавно проводились у Володимирі.

Окрім цього, мешканці громади мають бути поінформованими щодо необхідності зберігання певних запасів у помешканнях, а саме води, їжі швидкого приготування, заряджених павербанків тощо.

Ярослав Матвійчук підкреслив, що поїздка до Ковеля видалась надзвичайно корисною, оскільки під час спілкування почерпнули багато цінної інформації та порад, які застосовуватимуть і у Володимирі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: