13:15, 06 Червня 2020

«Володимир-Волинське ТМО» розпочало тестування на антитіла до COVID-19

КП «Володимир-Волинське ТМО» 5 червня розпочало тестування на імуноглобуліни двох типів: M і G з метою виявлення хворих та/або носіїв COVID-19 за допомогою імуноферментного аналізу Реактиви для визначення антитіл G i M закупили за благодійні кошти.

Про це повідомляють на сторінці медичного закладу у «Фейсбук».

Згідно останніх даних у більшості пацієнтів хворих на COVID-19, швидкість сероконверсії та рівні lgG i lgM швидко зростає протягом перших двох-трьох тижнів від початку захворювання. Дослідження проводятбся на іммуно-ферментному аналізаторі Immunochem-2100 виробництва High Technology Inc.США.

Цей метод діагностики дозволяє віддеференціювати пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні з підозрою на COVID-19, адже результатів ПЛР тестування очікують до двох тижнів.

Імуно-ферментний аналіз — це вид аналізу, за допомогою якого виявляється комплекс «антиген — антитіло», який виробляється коли організм уражений вірусом. Цей комплекс утворюється завдяки імунологічній реакції антигену з відповідним антитілом.

Метод ІФА-тестування визначає імуноглобуліни двох типів: M і G. Якщо виявляється M, то це говорить про гострий процес захворювання, якщо G — то людина перехворіла або інфікувалася вірусом і виробилися антитіла до цього захворювання.

Використання ІФА-тестів для виявлення антитіл COVID-19 врегульоване наказом МОЗ від 20.05.2020 № 1227 «Про затвердження змін до Стандартів медичної допомоги „Коронавірусна хвороба“» (COVID-19).

Кому проводитимуть ІФА-тестування?

ІФА-тестування може проводитися пацієнтам із симптомами COVID-19, пацієнтам з пневмонією, контактним особам, особам, що потребують планової госпіталізації та/або операції, медичним працівникам, які працюють з хворим на COVID-19, працівникам лабораторій, які обробляють зразки на COVID-19, працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які приймають участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків секційного матеріалу та іншим медичним та фармацевтичним працівникам.

Якщо ІФА-тестування виявить у людини антитіла до імуноглобулінів M, вона повинна буде здати зразок для ПЛР діагностики. Оскільки медики мають проходити діагностику кожні 14 днів, ІФА-тестування допоможе знизити навантаження на лабораторії, де здійснюють ПЛР-дослідження.

Крім того, імуно-ферментний аналіз використовуватимуть для тих пацієнтів, які мають симптоми COVID-19, але результати їхніх ПЛР-тестів дали негативний результат. Таким чином можна буде визначити наявність та рівень антитіл в організмі.

Відмінність ІФА-тестів від ПЛР та експрес-тестів

Для ІФА-тестування необхідні лабораторні умови та спеціальне обладнання. При цьому аналізують сироватку крові, а не саму кров, як у випадку з експрес-тестами, і не матеріали мазків, як у випадку ПЛР.

ІФА-тест виявляє імунну реакцію на вірус — рівень антитіл.

Експрес-тести також виявляють антитіла в організмі як відповідь на антиген, проте мають низьку чутливість та специфічність порівняно з ІФА-тестами.

ПЛР-дослідження виявляє вірус, тобто його генетичний матеріал.

Таким чином, позитивний результат ІФА-тесту буде додатковою підставою для ПЛР-дослідження.

Наголошують, що ПЛР залишається єдиним видом дослідження, який дає підстави для встановлення діагнозу «COVID-19».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: