19:35, 26 Грудня 2018

Волинянину анулювали дозвіл на зберігання зброї

Волинський окружний адміністративний суд визнав законним винесення висновку уповноваженою особою Любешівського ВП Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області щодо анулювання дозволу на зберігання мисливської вогнепальної гладкоствольної зброї 24-річному жителю Любешівщини.

Про це йдеться на сторінці Любешівського відділення поліції ГУ НП у Волинській області у “Фейсбук”.

Так, 29. 03. 2018 інспектор з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Любешівського ВП Камінь-Каширського ВП ГУНП у Волинській області виніс висновок про анулювання дозволу на зброю жителю Любешівського району, якому повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.296 КК України.

У відповідності до п.21 ч.1 ст.23 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що поліція відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням фізичними та юридичними особами спеціальних правил та порядку зберігання і використання зброї, спеціальних засобів індивідуального захисту та активної оборони, боєприпасів, вибухових речовин і матеріалів, інших предметів, матеріалів та речовин, на які поширюється дозвільна система органів внутрішніх справ.

Працівники поліції мають право анулювати дозволи на придбання, зберігання і носіння зброї, основних частин зброї, пристроїв та боєприпасів, видані громадянам, які зловживають спиртними напоями, вживають наркотичні засоби без призначення лікаря, інші одурманюючі засоби, хворіють на психічні захворювання, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Підставами для анулювання дозволів на мисливську зброю є:

– наявність в особи медичних протипоказань до виконання вказаних функціональних обов’язків та володіння зброєю;

наявність  даних про систематичне (два чи більше разів) порушення такою особою громадського порядку, зловживання спиртними напоями, вживання наркотичних речовин без призначення лікаря, інших одурманюючих засобів, вчинення домашнього насильства, що підтверджується документально;

– наявність вмотивованої постанови державного виконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника в праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;

– надходження від уповноваженого органу до УП ЦОУП, УП ГУНП інформації про повідомлення такій особі про підозру або інформації про складення щодо такої особи повідомлення про підозру, що не вручене через невстановлення її місцезнаходження;

–  наявність в особи судимості за злочин, яка не погашена або не знята в установленому порядку;

–  відсутності довідки про вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування;

– відсутність права, визначеного актами законодавства, на придбання, зберігання і носіння пристроїв.

– анулювання дозволів є ефективним превентивним заходом, який дозволяє попередити тяжкі злочини з використанням зброї.

– своєчасне анулювання дозволу та вилучення вогнепальної зброї працівниками поліції на законних підставах – це запорука безпеки людей.

З цією метою поліція Любешівщини розгорнула комплекс заходів з виявлення власників, які систематично зловживають спиртними напоями, наркотичними засобами, порушують громадський порядок, схильні до скоєння злочинів та насильства у сім’ї або конфліктують з сусідами, іншими особами. У разі виявлення порушників поліцейські вживатимуть заходів реагування згідно чинного законодавства аж до анулювання дозволу на володіння зброєю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: