22:13, 11 Січня 2019

Волиняни з різних куточків області колядували у центрі Луцька. ФОТО

На Театральному майдані, що у Луцьку, відбулось різдвяно-обрядове дійство «Три празники в гості».

Про це повідомили на сторінці Волинської ОДА у “Фейсбук”.

На центральній сцені перед театром 11 січня виступали колядники з різних куточків Волинської області та виконували як загальновідомі колядки, так і унікальні пісні зі своїх районів та сіл. Також проводили обряди водіння Маланки, Кози у виконанні народних аматорських фольклорних колективів області.

Окрім того, на Театральному майдані колективи облаштували тематичні будиночки, де готувалися до виступів, а також продавали різні смаколики: домашнє печене м’ясо, сало, рибу, мед, пончики, кутю та інші закуски. Гостей заходу щедро засіяли житом, пшеницею на добро та достаток, а віншовані добрим словом та піснею глибоко проникли у серце кожного присутнього на святі.

Варто зазначити, що свято такого формату на Волині відбувається не вперше. Його організатором є управління культури, з питань релігій та національностей облдержадміністрації. Культурно-мистецький захід відбувається з метою збереження, відродження нематеріальної культурної спадщини, популяризації волинських різдвяних звичаїв та обрядів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: