20:09, 19 Квітня 2019

Волиняни вшанували пам’ять загиблих жителів колишнього села Красний Сад. ФОТО

На Волині вшанували пам’ять загиблих українців, жителів колишнього села Красний Сад. Сьогодні тут квітує волинське село Михлин. 

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

19 квітня 1943 року поляки знищили українське село Красний Сад, а потім вивезли майно жителів. Розбирали навіть деякі хати та господарські будівлі. На третю добу підпалили, і Красний Сад перестав існувати. Загинули більше сотні людей.

Селяни, високопосадовці та небайдужі краяни у цей день зібралися на кладовищі, де споруджений пам’ятник на місці братської могили, аби згадати невинно вбитих. Серед них – голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко, голови Луцької та Горохівської районних адміністрацій Тарас Яковлев та Юлія Гринчук.

«Трагедія відбулася, загинули люди. Про деталі – судити спеціалістам, історикам. Сьогодні ми з вами визначаємо, що зараз найкраще для невинно вбитих. Найкраще для них – пам`ять, що заспокоює душу. А ми зараз повинні шукати те, що нас об`єднує. Народ повинен мати друзів, союзників. Не потрібно зайвий раз, коли держава в стані війні, шукати ворогів. Це не по-державному. Я своїми діями на Княжій Волині хочу переконати усіх навколо, що потрібно бути добрими, людяними, такими, якими створив нас Бог», – промовив Олександр Савченко.

Під час заходу духовенство на чолі з митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом звершили панахиду у пам’ять про загиблих. Окрім того, учасники заходу поклали квіти до братської могили та до пам’ятного знаку на місці вбивства мешканців села поляками (біля криниці).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: