16:30, 13 Лютого 2018

Волиняни дізналися, як створити культурно-освітньо-науковий простір в ОТГ

13 лютого у Волинському Центрі розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся семінар «Особливості застосування навичок соціальної комунікації в громадах: європейський вимір».

Про це повідомила прес-служба Волинського ЦРМС .

«Ми повинні створити єдину платформу на якій ефективно співпрацюватимуть ОТГ з вишими навчальними та професійно-технічними закладами», – зауважила радник з питань децентралізації Волинського ЦРМС Оксана Урбан.

Під час семінару представники ОТГ дізналися про співпрацю об’єднаних територіальних громад із закладами вищої освіти в умовах нових освітніх вимог та децентралізації влади, оптимізацію системи професійної (професійно-технічної) освіти Волинської області, віртуальну інформаційно-освітню платформу професійної освіти Волині, надання якісних соціокультурних муніципальних послуг в ОТГ тощо.

Заступник начальника управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Тетяна Соломіна наголосила на важливості комунікацій та дедлайнах у системі реформування освіти. До того ж вона переконана, що усе, що відбувається у громадах, має бути корисним для її мешканців. Посадовець нагадала, що після ухвалення 29 вересня 2017 року закону «Про освіту» левова частка повноважень перейшла до директора школи. Тетяна Соломіна зауважила, що в ОТГ варто пояснювати жителям, що ж відбувається, адже децентралізація передбачає відповідальність.

Головний спеціаліст управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА Лариса Роговська наголосила на важливості «точок дотику» співпраці між ОТГ та вишами, наприклад, профорієнтаційній роботі та навчанні.

Також відбулися презентація моделі реалізації молодіжної політики в ОТГ, практичні успішні кейси молодіжної роботи в громадах. Обговорили і проблематику включення людей поважного віку в життя громади.

Радник із муніципальних послуг Волинського ЦРМС Петро Лавринюк зауважив, що загалом під час семінару йшлося про нову якісь освітніх та культурних послуг в об’єднаних територіальних громадах Волині.

Також під час семінару обговорили рівень заробітної платні та залучення талановитої молоді в ОТГ.

Довідково: нині на Волині діють 27 вишів, з яких 20 – коледжі та 7 вишів ІІІ-IV рівнів акредитації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: