09:15, 29 Липня 2019

Волинянам розповіли, як захистити себе від гепатиту

На Волині лише за останні 6 місяців щодо вперше виявлених випадків гепатитів хронічні вірусні гепатити становлять 74,4 %  від захворюваності вірусними гепатитами, і лише хронічних вірусних гепатитів С виявили понад 50 випадків.

Про це повідомили у Волинському обласному лабораторному центрі.

Слід зауважити, що інфікуюча доза гепатитів В, С дуже мізерна, вона  у 100 разів менша від інфікуючої дози  для СНІДу.

“Виходячи  з епідеміології, найбільш ризиковими щодо передачі  вірусів гепатиту є медичні заклади, в яких не дотримуються санітарно-протиепідемічних  правил щодо індивідуальності використання  медичного інструментарію, його  знезаражування та стерилізації. Велику загрозу  становлять   косметичні салони, кабінети татуажу, пірсингу, перукарні, які допускають використання нестерильних інструментів при проведенні процедур з  порушенням цілісності шкіри. При відвідуванні вказаних закладів не буде зайвим поцікавитись про стан очистки та стерилізації інструментарію багаторазового використання”, — йдеться у дописі.

Для якісної та достовірної діагностики вірусних гепатитів необхідно користуватися сучасними методами визначення вірусів.

Як себе захистити від вірусу?

– Зробіть щеплення від гепатиту В. Вакцина коштує близько 200 гривень. Щеплень потрібно зробити три (через місяць після першого і через півроку після другого). Якщо будете вакцинуватися у приватній клініці, доведеться додатково заплатити за консультацію терапевта (у середньому це 300 гривень).

– Дітей до 14 років щеплять безкоштовно. Новонароджених вакцинують у пологових будинках.

– Вакцина від гепатиту В — найбільш безпечна, бо містить не сам вірус, а тільки очищений основний поверхневий антиген вірусу. Ця вакцина — продукт генної інженерії. Не може спровокувати хвороби! На Заході від гепатиту В вакцинують навіть онкохворих.

– На манікюр-педикюр ходіть зі своїм набором інструментів.

– Татуювання і пірсинг робіть тільки у косметологічних клініках, що мають відповідну ліцензію.

– У вас повинен бути один стоматолог, гінеколог, якому ви довіряєте.

– Якщо є можливість вибору, уникайте парентеральних втручань.

– Вірусні гепатити В і С передаються статевим шляхом. Користуйтеся презервативом.

– Будь-хто з ваших рідних може бути інфікованим — чоловік чи дружина, батьки, хтось із дітей. Вірус може передатися гематоперкутанним шляхом ( через мікротравми шкіри, слизової). Тому кожен повинен мати свою зубну щітку, свої ножиці, бритву, рушник.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: