12:30, 29 Березня 2019

Волинянам розповіли про державні програми підтримки аграрної галузі

З метою інформування сільського населення про можливості започаткування власної справи, 27 березня 2019 року, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко спільно з директором обласного центру зайнятості Романом Романюком провели відео конференцію.

Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Так, в районних студіях відеозв’язку присутні працівники центру зайнятості, представники структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, агровиробники, безробітні.

Отож, ще з минулого року в області реалізовують агропроект «Територія майстерності», який має на меті подолати безробіття в селах шляхом заохочення населення до самозайнятості. Проект охоплює напрями ягідництва, садівництва, овочівництва, тваринництва, переробки та збуту, кооперації, проектної підтримки, національної кухні і підприємництва, агротуризму (відпочинкового туризму).

Як повідомив Роман Романюк, в рамках проекту провели 88 заходів, в яких взяли участь приблизно 1300 осіб. Він закликав осіб, які перебувають на обліку в центрах зайнятості долучитися до проекту та створити успішний бізнес в аграрній сфері. До слова, проект буде працювати продовж усього 2019 року.

Юрій Горбенко, своєю чергою, акцентував увагу на важливості співпраці центрів зайнятості та аграрних відомств, аби підтримати агровиробників. Він презентував державні напрями фінансової підтримки, яких цьогоріч налічується 20 (!).

“Усі агровиробники, незалежно від форми власності, мають можливість скористатися програмами державної підтримки. Особливу увагу приділяють невеликим сільгоспвиробникам, як от фермери, сімейні фермерські господарства. Із 20 задекларованих напрямів фінансової підтримки, 18 – для фермерських господарств. Чільне місце посідає спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка орієнтована на підтримку господарств фізичних осіб”, – наголосив Юрій Мефодійович.

Між іншим, державна підтримка охоплює галузь тваринництва, рослинництва, садівництва, ягідництва і виноградарства, розвиток фермерських господарств та кооперативів, здешевлення кредитів та вартості техніки і обладнання, відшкодування ЄСВ.

Очільник головного аграрного відомства області запевнив, що такі зустрічі будуть регулярними. Адже агросектор – це практично єдина галузь, де можна започаткувати власний бізнес, залучивши ресурси державної підтримки програм АПК та кошти центру зайнятості на започаткування власної справи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: