19:13, 20 Червня 2019

Волинян просять не легковажити у спеку з вогнем

У ПрАТ «Волиньобленерго» закликають волинян дотримуватися правил техніки безпеки при поводженні з вогнем поблизу повітряних ліній електропередач та електроустановок.

Про це повідомляє ПрАТ «Волиньобленерго».

У спекотну й вітряну погоду суттєво збільшується ризик виникнення пожеж. Неконтрольований вогонь може призвести до займання обладнання підстанцій, спричинити знеструмлення населених пунктів та становити загрозу для життя та здоров’я людей.

У ПрАТ «Волиньобленерго» наголошують про заборону розпалювання вогнищ в охоронних зонах ліній електропередач, межі яких встановлено залежно від класу напруги лінії на відстані від крайніх проводів:

– 0,4 кВ – 2 метри;

– 10 кВ – 10 метрів;

– 35 кВ – 15 метрів;

– 110 кВ – 20 метрів.

Також в охоронних зонах ліній електропередач суворо заборонено влаштовувати будь-які сміттєзвалища, скиртувати солому, сіно, нагромаджувати дрова та інші легкозаймисті матеріали, розміщувати звалища небезпечних відходів.

Під дією вогню провід лінії електропередачі може перегрітися й обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом людей та тварин.

Якщо пожежа усе ж виникла – не варто панікувати, а відразу телефонувати за номером 101. Гасити полум’я невеликих низових пожеж можна забиваючи вогонь гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: