20:21, 26 Березня 2018

Волинян попереджають про небезпеку паводків та підтоплень

На Волині остаточно розпочалася весна. Однак через різке потепління, розпочалося інтенсивне підняття води у всіх водотоках, в наслідок чого основні річки області вийшли на заплаву. Шляхи вирішення проблеми шукали сьогодні, 26 березня 2018 року, під час оперативної наради у голови облдержадміністрації Олександра Савченка.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Зокрема, за словами начальника обласного управління водних ресурсів Ростислава Кравчука, нині повеневими водами затопило та підтопило понад тисячу гектарів сільськогосподарських угідь, в основному сінокосів та пасовищ лише в Любешівському районі. Разом із тим, вже є випадки підтоплення присадибних ділянок тало-дощовими водами.

Варто зазначити, що на всій території області через надмірну кількість опадів восени минулого року і незначне промерзання ґрунту встановилися високі рівні ґрунтових вод, а запаси води в снігу в середньому становили до 20 мм.

“За прогнозами Волинського гідрометеоцентру в кінці березня очікується різке потепління, що може привезти до різкого зростання рівня води в річках та ускладнення обстановки на водогосподарських об’єктах. Відтак, управління водного господарства проводить щоденний моніторинг гідрологічної обстановки та забезпечує постійний контроль за технічним станом водогосподарських об’єктів”, – повідомив Ростислав Сергійович.

Окрім того, головний водник області розповів, що нещодавно відбулися перевірки готовності органів влади, місцевого самоврядування та водогосподарських організацій до безаварійного пропуску весняної повені. Також штабні навчання у Маневицькому, Камінь-Каширському та Любешівському районах,  а у Ратнівському – тренування щодо ліквідації надзвичайної ситуації з виїздом на об’єкт аварійних груп району. За висновками фахівців, органи влади і місцевого самоврядування в основному готові до пропуску повені.

“Ситуація в перспективі дуже серйозна. Однак я не почув жодних цифр, де були недоліки, у відсотковому співвідношені що виконали, хто не справився з поставленими завданнями тощо. Давайте будемо говорити конкретно. Тому доповідь не зарахована, а завтра цю проблему ми обговорюємо ще раз”, – наголосив Олександр Ілліч.

Натомість начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Володимир Грушовінчук доповів про вжили заходи щодо недопущення та мінімізації підтоплення населених пунктів краю. Так, наразі розчистили внутрішньогосподарські меліоративні канали протяжністю понад 13 км, розчистили державні магістральні меліоративні канали протяжністю 7,9 км, очистили зливні водовідвідні мережі населених пунктів, мікрорайонів від штучних перепон, які можуть спричинити затори під час проходження водопілля, загальною протяжністю 5,3 км, відремонтували зливоприймальні колодязі загальною кількістю 105 одиниць, розчистили від замулення трубчаті переїзди загальною кількістю 463 одиниці, провели технічний огляд 79 мостів, відремонтували та укріпили 12 опор мостів, створили матеріальний резерв паливно-мастильних матеріалів та інше.

“Необхідно зробити все, аби не допустити паводків на Волині. А у разі їх виникнення – управління надзвичайних ситуацій готове надати усю необхідну допомогу та забезпечити безпеку життєдіяльності населення області”, – резюмував Володимир Васильович.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: