18:50, 05 листопада 2018

Волинян попереджають про небезпеку кору та дифтерії

Епідеміологічна ситуація в області залишається напруженою. Зокрема, за оперативним даними  протягом  вихідних – 3-4 листопада 2018 року – на кір захворіло 7 осіб, з яких 5 – у Луцькому районі, ще 2 – у Ківерцівському районі. Загалом за останній тиждень захворіло 79 осіб, що у двічі більше від попереднього тижня. Натомість, з початку року на Волині кором інфікувалося понад півтори тисячі осіб.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

На сьогодні зареєстрували 4 спалахи. Так, у селі Підгайці Луцького району спалах з трьома вогнищами: 50 хворих – школярі, 14 – у побуті. Також, в селі Боголюби Луцького району 3 хворих учнів; у місті Луцьк у побуті 3 хворих; на підприємстві «Кромберг енд Шуберт», де понад 5 тисяч працюючих – 15 хворих.

З 2 листопада на підприємстві «Кромберг і Шуберт Україна» розпочали проведення щеплень проти кору, паротиту та краснухи. Загалом оглянули 580 осіб, з яких 541 – вакцинували. Всього на підприємстві підлягає щепленню 2 тисяч 200 осіб.

Тож, у зв’язку зі складною епідемічною ситуацією, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації Олександра Савченка, продовжили канікули в школах Луцького району (в селах Підгайці, Крупа, Липини) до 11 листопада, а також у Люблинецькому ліцеї, Затурцівській школі-інтернат, один клас – на карантині у ЗОШ № 3 м. Нововолинськ та до 16 листопада продовжили канікули у школі с. Стара Лішня Іваничівського району.

Працівники закладів охорони здоров’я, своєю чергою, здійснюють комплекс протиепідемічних заходів у вогнищах захворювань на кір, в т.ч. імунізацію за епідемічними показами. Одночасно, здійснюються перевірки у всіх амбулаторіях ЗПСМ на предмет проведення вакцинації.

Також, направлені відповідні листи щодо необхідних заходів профілактики кору керівникам підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів області.

Епідеміологи закликають усіх волинян, які не мають щеплень або щодо яких відсутні відомості, негайно вакцинуватися. Заклик стосується не лише профілактики кору, а й дифтерії. Оскільки, в недалекому майбутньому інфекціоністи прогнозують спалах і цієї недуги. До слова, дифтерія небезпечніша за кір, адже смертність від цієї хвороби сягає до 50 %. Вакцини від кору та дифтерії, як для дорослих, так і дітей, є безоплатними і їх в області достатньо аби досягти стійкого колективного імунітету.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: