11:00, 26 Вересня 2018

Волинян кличуть провести Майю Москвич на «Ігри Нескорених»

У Луцьку відбудуться урочисті проводи учасниці міжнародних спортивних змагань «Ігри Нескорених» (20-27 жовтня 2018 року, м. Сідней, Австралія) Майї Москвич.  

Про це повідомляє відділ з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації.

Проводи відбудуться у четвер 27 вересня о 14:00 в «овальному» залі Волинської обласної ради (Київський майдан, 9).

У заході візьме участь голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко.

Довідково: «Ігри нескорених» – міжнародні спортивні змагання серед військовослужбовців та ветеранів держав – членів НАТО та стратегічних партнерів Альянсу, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службового обов’язку.

З 2 по 16 жовтня ц. р. відбудуться заключні навчально-тренувальні збори збірної команди України з підготовки до змагань у Австралії.

20-27 жовтня 2018 року відбудуться міжнародні змагання «Ігри Нескорених» у м. Сідней, Австралія. У змаганнях у візьмуть участь збірні команди військових Афганістану, Австралії, Канади, Данії, Естонії, Франції, Грузії, Німеччини, Іраку, Італії, Йорданії, Нідерландів, Нової Зеландії, Великої Британії, США, Румунії, Польщі та України. Країни-учасниці Ігор Нескорених 2018 року змагатимуться у таких дисциплінах: атлетика, пауерліфтинг, плавання, стрільба з лука, велоспорт на шосе, веслування на тренажерах, екстремальне керування від Jaguar Land Rover, регата, вітрильний спорт, волейбол сидячи, баскетбол у візках, регбі у візках.

12 травня 2018 року у м. Київ відбувся заключний етап національних змагань «Ігри Нескорених», за підсумками якого визначили склад збірної  команди України. В 2018 році Україна вдруге візьме участь в Іграх Нескорених. П’ятнадцять учасників нашої збірної змагатимуться в Сіднеї.

До складу збірної  команди України увійшла волинська спортсменка Москвич Майя – ветеран МВС.

Москвич Майя Юріївна – член національної збірної команди Ігор Нескорених, активістка волинського Євромайдану, член молодіжної громадської організації «Національний альянс», доброволець, боєць АТО.

Народилася 29 грудня 1989 року в селі Нічогівка Маневицького району на Волині. Освіта вища. Закінчила Волинський державний коледж технологій, бізнесу та права і Луцький національний технічний університет за спеціальністю «Міжнародна економіка». Працювала бухгалтером в обласному центрі національно-патріотичного виховання. У 2013 році стала його директором.

У 2009 році долучилася до організації «Національний альянс», у 2013 році очолила організацію.

Майя воювала на сході України протягом трьох років у складі кількох батальйонів. У 2014 році пішла добровольцем в АТО у складі батальйону Національної гвардії імені генерала Сергія Кульчицького. Згодом служила в розвідувальному батальйоні «Гарпун». У 2015 році підрозділ розформували. Його бійці ввійшли до полку поліції особливого призначення «Миротворець», звідки Майя звільнилася через стан власного здоров’я.

Постійна увага близьких, спілкування з тренерами та побратимами, а також наполегливі тренування допомогли відновитись. У березні 2018 року брала участь у відборі до складу збірної команди України Ігор Нескорених, що проходив у місті Львові. Дане тестування дало можливість спробувати себе у різних спортивних дисциплінах: легка атлетика (біг 60 м, біг 1000 м), веслування на тренажерах, стрільба з лука.

Після спортивних тестувань Москвич Майя стала членом Національної збірної команди України Ігор Нескорених та єдиною жінкою в команді. Представлятиме Україну в стрільбі з лука, який вперше взяла до рук за порадою учасника збірної команди України Ігор Нескорених 2017 року Дмитра Сидорука у березні 2018 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: