15:28, 27 Лютого 2018

Волинським ОТГ розповіли, як створювати центри безпеки

У Луцьку відбувся семінар «Створення центрів безпеки в рамках міжмуніципального співробітництва. Охорона праці в ОТГ».

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк наголосив на важливості функціонування в об’єднаних територіальних громадах центрів безпеки.

Експерт із муніципальних послуг Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Петро Лавренюк зауважив, що ключовим для громадян є питання безпеки.

«Люди мають відчувати себе захищеними», – зауважив Лавренюк.

Він додав, що створення цих закладів не є дешевим задоволенням. Тому варто створювати один центр безпеки на кілька громад за допомогою міжмуніципального співробітництва.

«Якісь послуг не втратиться», – переконує експерт.

До того, міжмуніципальні договори можна застосовувати у різних сферах життя ОТГ, наприклад, в освіті чи медицині.

У квітні 2018 року планують поїздку представників волинських ОТГ у Полтавську область, де уклали найбільше договорів міжмуніципальної співпраці.

Заступник начальника ДСНС України у Волинській області Костянтин Романчук розповів про стан організації цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки на територіях ОТГ. Він наголосив, що децентралізація приносить чимало хороших плодів, адже люди стають господарями на своїй землі. Він наголосив, що разом із повноваженнями на ОТГ переходить і відповідальність, а тому треба потурбуватися про безпеку громади.

За його словами, минулоріч на Волині сталося 1244 пожежі. 68 % із них сталися у сільській місцевості. Серед загиблих – люди старшого віку, соціального неблагополучні, які зловживали алкоголем, діти.

Під час семінару про основи законодавства про охорону праці та повноваження інспекторів праці в ОТГ розповіли заступник начальника управління держпраці Юрій Бондарчук та завідуючих сектором управління держпраці Віталій Кондратюк.

Радник з питань децентралізації Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Урбан та радник з питань муніципальних послуг Петро Лавринюк детальніше повідомили про центри безпеки як один із напрямів міжмуніципального співробітництва ОТГ.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: