17:01, 28 Квітня 2019

Волинським громадам допоможуть врегулювати земельні питання

На територій Забродівської, Прилісненської та Цуманської об’єднаних територіальних громад планують реалізувати субпроект земельних питань Німецько-Українського агрополітичного діалогу.

Про це стало відомо під час робочої зустрічі директора департаменту агропромислового розвитку Юрія Горбенка із керівником субпроекту Крістофом Гільгеном.

Крістоф Гільген повідомив, що уже отримано дозвіл від Федерального міністерства харчування та сільського господарства (BMEL) на подальші дії та підтримку проекту, який буде тривати три роки. Волинь вибрана як пілотний регіон.

Субпроект земельних питань, який планують втілювати на Волині, буде включати проведення та організацію семінарів, конференцій, навчань щодо земельних питань. На такі заходу будуть запрошені німецькі та українські експерти, з якими узгоджуватимуть подальшу діяльність. У рамках проекту, волинська делегація у складі голів ОТГ та представників аграрних відомств відвідає Німеччину. Метою такої поїздки є обмін досвідом у сфері землевпорядкування.

Важливим компонентом субпроекту є охорона навколишнього середовища. На Волині багато торф’яників та болотистих поліських територій. У північній Німеччині переважають такі ж землі. Відтак, в рамках інформаційних поїздок волинську делегацію ознайомлять із досвідом використання малородючих ґрунтів.

Субпроект також передбачає фінансування на наукові розробки та прозорість у володінні земельними ресурсами.

Для Прилісненської ОТГ пріоритетною темою є освоєння торфовищ. Територія громади на 68% заліснена. На площі 1000 га вже видобули торф. Це були землі сільськогосподарського призначення, які тепер рекультивували. На сьогодні є підприємства, які хочуть орендувати дані землі.

У Цуманській ОТГ також рекультивували значні площі після діяльності торфозаводу. В громаді постає проблемне питання щодо екології, оскільки дані ґрунти знаходяться на території національного парку «Цуманська пуща», який ще у стадії організації.

Площа Забродівської ОТГ становить 33 тис га, з них майже 20 тис га – землі сільськогосподарського призначення, 12 тис га з яких становлять торф’яники. На території громади є три національні заказники, двоє із них – заболочені торф’яники. Згадані землі використовують для сільськогосподарського виробництва, зокрема для випасу худоби.

Микола Зінчук інформував, що у 70-х роках минулого століття в області було осушено 400 га, завдяки меліоративним системам. На сьогодні меліоративні шляхи потребують відновлення. Подекуди цим займаються орендарі, які господарюють на осушених територіях.

Резюмуючи робочу зустріч, Юрій Горбенко відмітив, що важливою складовою втілення субпроекту буде інвентаризація земель та прозорий аналіз землекористування. Це необхідно зробити спільно із службою Держгеокадастру. Дане питання є важливим для усіх територій.

У червні цього року планується робоча поїздка до Німеччини з метою обміну досвідом.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: