15:23, 11 Липня 2019

Волинські рибалки врятували близько 80 кілограмів молодої риби

9 липня в м. Луцьк, у прибережній зоні р. Стир, що в районі вул. Дубнівської, місцеві рибалки з власної ініціативи здійснили переселення молоді риб. Захід відбувався за участі інспекторів Волинського рибоохоронного патруля.

Про це повідомили в Управлінні Держрибагентства у Волинській області.

Така акція пройшла у зв’язку з пересиханням придаткових вод річок у літній період, що може спричинити масову гибель молоді риб, яка з’явилася під час весняно-літнього нересту аборигенних видів. Для того, щоб унеможливити масову гибель риби та забезпечити її виживання, відбувається переселення малька з придаткових водойм в основне русло річки.

Відлов водних біоресурсів проводився за допомогою рибальських підсак, а сама риба відрами переносилася в основне русло річки. Цьогоріч рибалки рятували молодь коропових видів: плітка, краснопірка, лящ, лин, плоскирка. Загалом переселили близько 80 кг. молоді риб.

«Дякуємо громадянам за активну позицію, небайдужість до рибної галузі та допомогу у збереженні водних біоресурсів. В останні роки стан природного відтворення водних живих ресурсів значно погіршився внаслідок дії ряду зовнішніх факторів, головним з яких є антропогенні — несприятливий гідрологічний режим, замулення та заростання нерестовищ, забруднення води, нерегульований вилов. Тому подібні акції для наших водойм життєво необхідні», — прокоментували в Управлінні Держрибагентства у Волинській області.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: