21:45, 28 Грудня 2018

Волинські прокурори поговорили про викриті злочини в бюджетній сфері

У прокуратурі Волині відбулася спільна керівників правоохоронних органів та органів державного контролю області, на якій обговорили стан боротьби зі злочинністю, протидії правопорушенням у бюджетній та податковій сферах, а також стан організації досудового розслідування у кримінальних провадженнях цієї категорії.

Про це повідомили на сторінці Прокуратури у Волинській області у “Фейсбук”.

Розпочинаючи нараду, прокурор області Віктор Швидкий зазначив, що цьогоріч правоохоронними органами Волині до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесли відомості про 101 кримінальне правопорушення у бюджетній сфері.

Слідчі органів поліції до суду скерували до 40 обвинувальних актів про такі злочини, у тому числі два – щодо привласнення, розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах, два – щодо зловживань службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, два – щодо нецільового використання бюджетних коштів.

У бюджетній галузі прокурори упродовж року пред’явили позовних заяв на суму 3,5 млн грн, з яких вже задоволено на 1,5 млн грн, добровільно відшкодували за закритими справами 420 тис. грн.

За результатами проведених управлінням Західного офісу Держаудитслужби в області контрольних заходів виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 41,2 млн. грн., за вимогами забезпечили усунення виявлених порушень на понад 18,2 млн. грн.

Упродовж року вжили заходів і до посилення стану протидії злочинності у сфері оподаткування.

Викрили та знешкодили діяльність так званого «конвертаційного центру».

До суду скерували 5 обвинувальних актів про ухилення від сплати податків, в рази збільшилась сума встановлених та відшкодованих збитків у таких провадженнях ( з 843 тис. грн у 2017 році до 8,27 млн грн).

Учасники наради розробили низку узгоджених заходів задля активізації протидії правопорушенням у бюджетній та податковій сферах.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: