22:00, 26 Вересня 2018
Волинські піротехніки навчають школярів правил безпеки
25 вересня у приміщенні бібліотеки № 9, що в місті Луцьку, зі справжніми саперами зустрілися читачі та учні гімназії № 14 імені В. Сухомлинського.
Про це повідомляють на сайті рятувальників.
Працівники групи піротехнічних робіт аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Волинській області Віталій Галаша та Руслан Медведчук розповіли дітям про вибухонебезпечні предмети й речовини, про їхню загрозу життю та здоров’ю, а також про те, що земля приховує багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити й стати їхніми жертвами, навіть не підозрюючи про це.
Піротехніки наголосили, що при знаходженні мін, снарядів, гранат дорослі люди негайно викликають фахівців, які знешкоджують знайдені боєприпаси в установленому порядку. А от діти пробують «щось» із небезпечними знахідками зробити – намагаються розібрати, приносять з лісу чи поля додому, у школу, що є основною причиною нещасних випадків з вибуховими пристроями.
Про те, що ніхто не може гарантувати, що в землі під багаттям, розведеним на лісовій галявині, не причаїлися снаряди часів війни, нагадала і начальник відділу інформаційно-пропагандистської роботи УДСНС України у Волинській області Ірина Варварук.
«Навіть після довготривалого перебування у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати» – наголосила вона.
Під час зустрічі школярам продемонстровані муляжі боєприпасів, мін, гранат, аби діти мали уявлення про зовнішній вигляд вибухонебезпечних предметів, а також спеціальне спорядження саперів.
Кожній дитині дуже хотілося випробувати чи справді тяжкий бронежилет, приміряти на себе каску і взагалі до всього доторкнутися. Тому під пильним оком досвідчених саперів деякі непосиди таки спробували вагу броника та каски. А потім всі гуртом за допомогою мультимедійного обладнання переглянули короткі відеоролики та мультики соціального спрямування з тематики безпеки життєдіяльності та попередження дитячого травмування під час знаходження вибухонебезпечних предметів.
Насамкінець діти щиро дякували рятувальникам за цікавий урок безпеки та пообіцяли дотримуватись правил та вмінь, які отримали під час спілкування з працівниками Служби порятунку «101».
Залишити відповідь